הבוקר: יום דרמטי בחקירות נתניהו; המשטרה תקים חפ"ק מיוחד

רה"מ ורעייתו ייחקרו במקביל, לראשונה מאז עדותו של חפץ, שיעומת בזמן אמת עם גרסתם. ייתכן שיאיר נתניהו יעיד ואף ייחקר באותו זמן. ייתכן ששרה תיחקר בחשד לשיבוש חקירה

תיק 4000: ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ייחקרו הבוקר (שני) במקביל, בחקירה הדרמטית ביותר מחקירות נתניהו עד כה, כך הגדירו גורמים במערכת אכיפת החוק. בשעה 09:00 יגיעו חוקרי המשטרה למעון רה"מ ברחוב בלפור בירושלים, ובמקביל תגיע שרה נתניהו למשרדי להב 433 בלוד. ייתכן ששרה נתניהו תיחקר גם בחשד לשיבוש הליכי חקירה בשל מחיקת מסרונים לכאורה.

זוהי החקירה השנייה של בני הזוג נתניהו בתיק 4000, והראשונה מאז עדותו של ניר חפץ, יועצם הקרוב לשעבר של בני הזוג, שחתם על הסדר עד מדינה בפרשה. חוקרי המשטרה צפויים לעמת את בני הזוג נתניהו עם מסרונים והקלטות שהעביר חפץ. הוא יישהה במהלך החקירה במתקני להב 433, כך שיהיה זמין להשלמות חקירה תוך כדי החקירה של בני הזוג, אם יהיה צורך לעמת את גרסתם עם זו שלו. כך גם לגבי עד המדינה השני בפרשה, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר.

 בנימין ושרה נתניהו בעת ביקור בניו יורק
 

בנימין ושרה נתניהו בעת ביקור בניו יורק (רויטרס)

 

נוהל דומה יופעל עם שאול אלוביץ', שחשוד במתן שוחד לנתניהו בצורת סיקור חיובי באתר וואלה, שהוא בעליו, בתמורה להטבות לחברת בזק, שהוא בעל השליטה בה. כך גם לגביי רעייתו של אלוביץ', איריס, שהמשטרה מחזיקה לכאורה במסרונים בינה ובין שרה נתניהו הנוגעים לחקירה, ותיחקר במקביל לבעלה.

יאיר נתניהו, בנם של בנימין ושרה, ישהה גם הוא בלהב 433 בזמן חקירת הוריו. אם יעלה צורך בכך, הוא יעיד או אפילו ייחקר באזהרה על מנת לעמת בין הגרסאות. החשדות נגד יאיר עלו לאחר שחפץ העביר למשטרה מסרונים שמעידים לכאורה על מעורבות גם שלו בעניין הסיקור בוואלה והקשר להטבות לבזק.

במשטרה יוקם חפ"ק מיוחד לתיאום והעברת מידע בין החוקרים בכל המוקדים, התנהלות יוצאת דופן ודרמטית. גם בכירי הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, יקבלו עדכונים בזמן אמת על התקדמות החקירה והגרסאות השונות.

 חפץ ואלוביץ'
 

חפץ ואלוביץ' בבית המשפט (ללא קרדיט)

 

נתניהו מצדו טוען כי לעולם לא הטיב עם אלוביץ', ובטח שלא בתמורה לסיקור בוואלה. עוד הוא מכחיש שידע על הקשר בין אישתו לאיריס אלוביץ'. בנאום "המרור והחרוסת" שנשא בשבוע שעבר התייחס נתניהו לחקירות ואמר: "רבים בעם ולא רק תומכי ליכוד, שומעים מה שעושים לנו בתקשורת ומרגישים שיש כאן משחק מכור, ממש ציד מכשפות".

בני הזוג נתניהו התייעצו היום עם עורכי דינם, שהכינו אותם לחקירה. בסביבתם בטוחים כי למשטרה אין כל ראיות הקושרות את רה"מ למעשים פליליים בתיק זה. שר החינוך נפתלי בנט אמר היום כי לא בהכרח יצא מהממשלה במקרה של כתב אישום נגד נתניהו. "נחכה ונראה", אמר בנט, "אם יהיה כתב אישום על זוטות, הפרת אמונים על משהו קליל, עכשיו ללכת נגד רצון העם ולהפיל ממשלה על דבר כזה?".

 יאיר נתניהו
 

יאיר נתניהו (פייסבוק)