ההודנה של כוכב פאודה: אבו אחמד מעביר הרצאות לנערים לפני גיוס

הישאם סלימאן, המשחק את אבו אחמד בסדרה על הסכסוך הישראלי-פלסטיני, החל להרצות בפני חניכי מכינות קדם צבאיות: "זו הזדמנות לספר סיפור של מישהו מהחברה הערבית"

הישאם סלימאן, כוכב פאודה, שמשחק בסדרה את רב המחבלים אבו אחמד, החל להרצות בפני חניכי מכינות קדם צבאיות. דבר זה לא מובן מאליו, קודם כל בשל העובדה שהוא ערבי. מעבך לכך, ההחלטה של סלימאן להיות חלק מתכנית ההכנה לגיוס לצה"ל מפתיעה משום שבעבר אמר כי "פלסטיני שפוגע בחייל מעבר לקו הירוק לא צריך לעמוד לדין", התבטאות שעוררה סערה בישראל.

"זו הזדמנות לספר סיפור אמיתי של מישהו ששייך לחברה הערבית", מסביר סלימאן את בחירתו להרצות בפני נוער לפני גיוס, "אולי אוכל לגרום לאחר לראות את הדברים באופן שונה", הוסיף. כוכב פאודה נמנע היום מלדבר על הסכסוך הישראלי-פלסטיני, אבל לא מתחמק משאלות על גיוס לצה"ל. "אני לא הייתי מתגייס לצבא - האויב שלכם הוא קרוב משפחה שלי", הוא אומר, אך מוסיף כי לא יוכל למנוע מבנו, אם ירצה בכך, להתגייס.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

מיוחד:הכירו את הפיתוח הישראלי שיגן על כלי טיס מפני טילים

אישום: מסרו מידע חסוי על נשים שרצו לבצע הפלה לעמותה דתית

יוסגר לספרד? נשיא קטלוניה הגולה נעצר בגבול דנמרק-גרמניה

בהרצאותיו מספר סלימאן על התרבות הערבית, על ילדותו בנצרת ועל המעבר לתל אביב, בה החל ללמוד משחק. סלימאן, שהוא גם בין המייסדים והמנהלים של תיאטרון הפרינג' בנצרת, החליט דווקא לבנות את ביתו בנצרת עילית הסמוכה. "אני חושב שצריך לשלב בין שתי התרבויות - היהודית והערבית", הוא מסכם.

כוכב פאודה הישאם סלימאן
 

כוכב פאודה הישאם סלימאן( חדשות עשר)