ניידות מחוץ לביה"ח בני ציון (ארכיון), ללא קרדיט

המדינה על העתירה לביטול בדיקת חמץ בכניסה לבי"ח: "נוהל ראוי"

בתשובה לבג"ץ בנוגע לעתירה הדורשת לבטל את בדיקת התיקים במהלך חג הפסח, ביקשה המדינה לדחות אותה בטענה ש"מדובר בנוהל סביר לשמירת ביה"ח נגישים עבור שומרי הכשרות"

המדינה הגישה היום (ראשון) את תשובתה לבג"ץ בנוגע לעתירה הדורשת לבטל את בדיקת החמץ בתיקים בכניסה לבתי החולים במהלך חג הפסח.

בתשובת המדינה נכתב כי נוהל בדיקת החמץ הוא "נוהל סביר וראוי שנועד להבטיח על הצורך לשמור על בתי החולים פתוחים ונגישים עבור אנשים שנוהגים מנהגי כשרות בחג". לכן ביקשה המדינה לדחות את העתירה.

עוד נכתב בתשובה כי "ככל גוף אחר, משעה שמוסד רפואי מבקש להציג עצמו ככשר, עליו לעמוד בהוראות חוק איסור הונאה בכשרות, על פי החוק. חוק הכשרות נועד להבטיח כי הציבור אשר נוהג מנהגי כשרות יוכל לסמוך על כך כי מקום המציג עצמו ככשר, משמע שהוא עומד בנהלי הרבנות. כך שהמזון המוגש באותו המקום הוא אכן כשר כהלכה".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

למען כדור הארץ: אתרים מפורסמים ומיליוני בתים הוחשכו למשך שעה

הרוח והחומרה: כך הפכו בוגרים הומניים לסחורה הכי חמה בהייטק

אפרים שמיר ירד על הקאבר של שרית חדד ומירי רגב יצאה להגנתה

כזכור, לפני כחודש הפורום החילוני עתר לבג"צ אודות מנהג שמתרחש לטענתו בבתי חולים בחג הפסח. על פי דברי הפורום, מאות אזרחים התלוננו במהלך השנים האחרונות על כך שבזמן שהותם בבתי חולים במהלך חג הפסח, נבדקו תיקיהם על מנת לאתר חמץ, וכן נאסר עליהם לאכול חמץ בבית החולים.

 בית חולים

בית חולים(חדשות עשר )

 

העמותה, שחרטה על דגלה להילחם בהדתה, טוענת כי "הדבר חמור בעיקר בשל העובדה כי מדובר בחולים שנאלצים להתאשפז בבית חולים, וכי אינם יכולים לבחור שלא להימצא בו".

עוד נטען כי ההנחייה לבדיקת תיקי השוהים במקום, מהווה ניצול מצוקתם של החולים. העתירה הוגשה ע"י עורך הדין יאיר נהוראי, ובג"צ קבע כי על המדינה לענות על העתירה בתוך שבועיים.