הוועדה להפסקת היריון, חדשות עשר

אישום: מסרו מידע חסוי על נשים שרצו לבצע הפלה לעמותה דתית

מזכירה רפואית מב"ש מואשמת שהעבירה לעובדות בעמותת "הידברות" מידע רגיש ופרטי על מטופלות המיועדות לבצע הפלה במרפאה, על מנת להניא אותן מכך. כל זאת ללא הסכמתן

עובדת במרפאה פרטית בבאר שבע מואשמת שמסרה מידע חסוי לעמותה דתית על נשים שרצו לבצע הפלה.

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה היום (ראשון) כתב אישום נגד שלוש נשים מפ"ת, ב"ש ובני ברק שניסו להניא מטופלות מביצוע הפלה. ע"פ כתב האישום אחת מהנשים, עובדת במרפאה בבאר שבע, העבירה מידע חסוי על המטופלות לשתי הנשים האחרות, שעובדות בעמותה דתית, ללא ידיעתן של המטופלות. זאת על מנת להניא את המטופלות מביצוע ההפלה מטעמי דתיים. 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

כשהרב עוזי משולם ניסה להשיג צדק לילדי תימן דרך בקבוקי תבערה

סערת פייסבוק: פשיטה על משרדי החברה הבריטית, שפעלה גם בברקזיט

סוף עצוב באוסטרליה: כ-150 לוויתנים נסחפו לחוף - מעטים שרדו

על פי כתב האישום, לידור דנינו, בת 25 מבאר שבע, במסגרת עבודתה במרפאת "שבע עיניים בנגב" הייתה חשופה לפרטים אישיים אודות מטופלות המיועדות לבצע הפלה במרפאה. דנינו יצרה קשר עם ליזה דרמר, בת 47 מפתח תקווה, עובדת במשרדי אמ"א ("אמא מצילה אותי") שבעמותת "הידברות",  ומסרה לה את המידע האישי על המיועדות לביצוע ההפלה ללא אישור מכל גורם במרפאה.

דרמר, מעמותת "הידברות", העבירה את המידע האישי לקלינה שורץ, בת 53 מבני ברק, מנהלת משרדי אמ"א בעמותה על מנת שזו תיצור קשר טלפוני עם המטופלות, וזאת ללא ידיעתן או הסכמתן, ותנסה להניא אותן מביצוע הפלה. על סמך המידע האישי שקיבלה, שורץ יצרה קשר טלפוני עם מטופלות המרפאה. הנאשמות פעלו כך במשך מספר חודשים, עד שאחת הנשים התלוננה בפני משרד הבריאות.

בהמשך לתלונה זו, נפתחה חקירה פלילית של הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים. החקירה חשפה את האופן בו הגיע המידע הרגיש לידי עמותת הידברות, את שיטת הפעולה ואת חלוקת התפקידים בין הנאשמות. 

כתב האישום מייחס לנאשמות עבירות של פגיעה בפרטיות על פי חוק הגנת הפרטיות. ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה נמסר כי ההחלטה על הגשת כתב האישום מבטאת את מדיניות משרד המשפטים, הרואה בחומרה עבירות של שימוש ומסירת מידע רפואי, אישי וחסוי ללא הסכמת המטופלים ובניגוד למטרה לשמה נמסר המידע, בוודאי כאשר הדבר נעשה תוך ניצול מצבן השברירי ומצוקתן של נשים הצפויות לבצע הליך של הפלה.