ח"כ תמר זנדברג, ללא קרדיט

זנדברג על פרשת היועץ: "מתנצלת ומודה בטעות, חובת ההוכחה עליי"

יו"ר מרצ לקחה אחריות על כך שנעזרה ביועץ האסטרטגי שניהל קמפיינים מסיתים נגד השמאל, אך טענה שהפרשה נופחה. "לפני 72 שעות נבחרתי", כתבה, "כואב לי שכבר אכזבתי רבים"

יו"ר מרצ, חברת הכנסת תמר זנדברג, פרסמה היום (ראשון) בחשבון הפייסבוק שלה התנצלות על פרשת היועץ. אמש חשף היועץ האסטרטגי משה קלוגהפט כי יעץ לזנדברג בבחירות המקדימות למפלגה, בשל מעורבתו בקמפיינים מסיתים נגד השמאל נשמעה ביקורת חריפה נגד זנדברג.

"אני מתנצלת על כל הפרשה ומודה בטעות, מכאן והלאה חובת ההוכחה עליי", כתבה יו"ר מרצ, "לפני 72 שעות נבחרתי ברוב מוחץ והיסטורי לראשות מרצ, כואב לי שכל כך מהר אכזבתי רבים מכם". היא לקחה אחריות על הקמפיין שניהלה, שלטענתה הוציא את האמת ממנה. 

"אבל מה שקורה הוא חסר תקדים", המשיכה, "מתקפה חסרת מעצורים עליי, על מרצ ועל השמאל. נושא ההתייעצות עם משה קלוגהפט נופח מעל ומעבר לכל פרופורציה סבירה או הגיונית". היא הסבירה כי הייתה בקשר עם קלוגהפט ונפגשה איתו ארבע פעמים במהלך הקמפיין, וכן שוחחה והתכתבה איתו. "הובלנו יחד קמפיין ״לא מתנצלים״ מוצדק ונכון, והיום אני מתנצלת".

 תמר זנדברג בנאום הניצחון שלה
 

תמר זנדברג בנאום הניצחון שלה (חדשות עשר)

 

זנדברג גם תקפה בחריפות את יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, על רקע הדברים שאמר נגדה בשל הפרשה. "תגיד לי אבי גבאי - אין לך בושה? אתה שהטחת במצביעי השמאל ששכחו מה זה להיות יהודים? שבזמן שביבי אמר הערבים נוהרים לקלפיות אתה איימת לסלק את זוהיר בהלול? שנכנסת לישיבת סיעה והודעת לחברי הכנסת שהם הולכים להצביע בעד גירוש הפליטים? שלא הוצאת מעולם מילה (!) להגנת ארגוני זכויות האדם, לפעמים להפך - עמדת בראש מפלגה שהתנערה מהם? אתה מעז לדבר עליי?".

גבאי השיב לה: "כמה תמימות יש בלחשוב שהאיש שהמליץ לזנדברג לתקוף את המחנה הציוני עושה את זה בלי קשר לזה שהוא הקמפיינר של בנט. וכמה חוסר אחריות ציבורית, להיעזר באדם שהניסה להפוך את המחנה שלנו לבוגד".

 אבי גבאי בכנס "בשבע"
 

אבי גבאי בכנס "בשבע" (ישראל ברדוגו)

 

שני חברי כנסת במרצ אמרו לחדשות עשר אתמול כי שאלו את זדנברג כבר לפני שבועיים האם היא מתייעצת עם קלוגהפט, ולדבריהם הכחישה בפניהם את הדברים. עיתונאי חדשות עשר, רביב דרוקר, חשף כי זנדברג שיקרה גם לו, ואף העלה לחשבון הטוויטר שלו תיעוד התכתבות בינו לבין ראשת מרצ הטרייה שבו היא מכחישה את מעורבותה של קלוגהפט.

לאחר שקלוגהפט חשף כי זנדברג נעזרה בו, הח"כית הודתה שיעץ לה בחינם. "במהלך הקמפיין היו מספר אנשים מוכשרים שנידבו לי עצות מניסיונם", מסרה, "אחד מהם היה משה קלוגהפט שפנה ביוזמתו לתת לי עצות כחלק מניסיונו במהפך הדורי שהוביל במפלגת הבית היהודי".