ניר ברקת, רויטרס

ברקת הודיע: "לא אתמודד לקדנציה שלישית בי-ם – אחזק את הליכוד"

ראש עיריית ירושלים בעשור האחרון הודיע רשמית כי הוא יעזוב את לשכתו בכיכר ספרא ויתמודד למקום ברשימת מפלגת השלטון: "החלטתי לשרת את ישראל ברמה הלאומית"

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הודיע היום (ראשון) כי לא יתמודד לתקופת כהונה נוספת בעירו, ויתמודד ברשימת הליכוד לכנסת הבאה. "החלטתי לשרת את ישראל ברמה הלאומית ולחזק את תנועת הליכוד", אמר ברקת בסרטון שפרסם בפייסבוק, "לאחר שירושלים עלתה על המסלול הנכון - לא אתמודד לקדנציה שלישית לראשות העיר".

ראש עיר הבירה הוסיף בסרטון: "בסיום הקדנציה אעזוב את העירייה, אבל לעולם לא אעזוב את ירושלים. הצלחתה של ירושלים המאוחדת, בירת הנצח של העם היהודי היא הצלחתה של מדינת ישראל". מאז הצטרפותו לליכוד, קיים ברקת מפקד גדול לשורות התנועה וצירף אליה אלפי מתפקדים שיהוו את בסיס התמיכה שלו במפלגת השלטון.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

סערת פייסבוק: פשיטה על משרדי החברה הבריטית, שפעלה גם בברקזיט

הרוח והחומרה: כך הפכו בוגרים הומניים לסחורה הכי חמה בהייטק

אפרים שמיר ירד על הקאבר של שרית חדד ומירי רגב יצאה להגנתה

 ניר ברקת
 

עוזב את בניין העירייה בכיכר ספרא. ניר ברקת (רויטרס)

 

ביום שאחרי ברקת, מספר מועמדים לרשת אותו מתוך העירייה או מהמערכת הפוליטית. בין הפוליטיקאים, הכי בולט הוא יו"ר הקואליציה דוד אמסלם, שרוצה להיות מועמד רשמי של הליכוד כיוון ש"זה סיפור של תנועת הליכוד. לא רק של דודי אמסלם", כפי שאמר למקורביו.

בין המועמדים גם משה ליאון, שהתמודד מול ברקת בבחירות 2013; ראש האופוזיציה העירונית וסגן ראש העיר לשעבר, עפר ברקוביץ'; עו"ד יוסי חביליו ששימש כיועץ המשפטי של העירייה, ואבי סלמן. לצד זאת, חשוב לציין שמטעמן של הסיעות החרדיות טרם הוצב מועמד. 

בחודש ינואר האחרון, פורסם לראשונה בחדשות עשר כי ברקת כינס שבעה חברי כנסת ממפלגת הליכוד לארוחת ערב בביתו על מנת שיחדיו יגבשו רעיונות כיצד להילחם בשר האוצר, משה כחלון, בנושא התקציבים לעיר הבירה. במסגרת חוק התקציב שעבר בימים האחרונים, קיבלה ירושלים בסופו של יום תוספת של מאות מיליוני שקלים לתקציבה השנתי. 

חברי הכנסת שנכחו בארוחת הערב שכינס ברקת בתחילת השנה הם יואב קיש, מיקי זוהר, נאווה בוקר, ז'קי לוי, אורן חזן, שרן השכל ואמיר אוחנה. בהמשך, לאחר פגישה שנערכה בין יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, לברקת, הסכים ראש העיר להקפאת מצב והוחלט להקים צוות מקצועי של משרד האוצר ועיריית ירושלים, שלווה ע"י ניסנקורן, ודן בצרכי העירייה.