ליברמן על מוכנות העורף למלחמה: "המצב בצפון - לא טוב"

שר הביטחון התריע על מצבם של ישובי הגבול הצפוני. על המתיחות בדרום: "אנחנו ערוכים לכל תרחיש". בהתייחסו לאיראן אמר: "לא תהיה איראן גרעינית - נקודה"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן התייחס היום (ראשון) למוכנות העורף בצפון והזהיר: "אין ספק, המצב הטוב ביותר הוא בעוטף עזה בדרום, והמצב הלא טוב ביותר הוא בצפון".

לדבריו, "אי אפשר פה להסתפק רק באמירות. בעוטף עזה, גרים כ-46 אלף תושבים ב-300 קמ"ר - מדינת ישראל השקיעה 37 אלף שקל לכל תושב. יש מוכנות ברמה הכי גבוהה. בצפון המצב לצערי הוא הפוך. השקענו 970 שקלים לכל תושב". לטענת השר, הוא קיים 52 ישיבות בנושא, אך קבע כי יש צורך בהפניית תקציבים על מנת לשפר את המצב.

בהתייחסות לנושא הגרעין האיראני, אמר כי "לא תהיה איראן גרעינית - נקודה". השר הוסיף: "לא תהיה נוכחות איראנית בסוריה".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

למען כדור הארץ: אתרים מפורסמים ומיליוני בתים הוחשכו למשך שעה

סערת פייסבוק: פשיטה על משרדי החברה הבריטית, שפעלה גם בברקזיט

אפרים שמיר ירד על הקאבר של שרית חדד ומירי רגב יצאה להגנתה

בהתייחסו להתחממות בדרום, ולצעדה שמתכנן חמאס בערב חג הפסח אמר ליברמן: "בכל דבר חייבים לטפל בקור רוח ונחישות. אנחנו ערוכים לכל תרחיש. מעלים את המוכנות ונתמודד עם כל אירוע שיהיה".

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ
 

"יכולה להיות מלחמה בקיץ". הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ ( ערוץ עשר)

 

בתוך כך, ארבעה רמטכ"לים לשעבר התארחו בוועידת "ישראל, סיפור הצלחה" הבוקר: שאול מופז, משה (בוגי) יעלון, דן חלוץ ובני גנץ. הרמטכ"ל לשעבר גנץ התייחס לאפשרות שתפרוץ מלחמה בקיץ הקרוב. "לא צריכה להיות, אבל יכולה להיות מלחמה", אמר גנץ.

בנוגע לתוכנית הגרעין של איראן, נשמעו טיעונים שונים בקרב בכירי הצבא לשעבר. דן חלוץ טען ש"מדינה שרוצה להגיע לנשק גרעיני – תגיע לנשק גרעיני". יעלון טען: "המדיניות שלנו צריכה להיות שבשום פנים ואופן למישהו מאויבינו לא יהיה נשק גרעיני".

הרמטכ"ל לשעבר, שאול מופז, התייחס למינויו של היועץ לביטחון לאומי החדש בממשלו של הנשיא האמריקני, ג'ון בולטון. "אני מכיר אותו. כשהוא היה שגריר ארה"ב באו"ם, הוא ניסה לשכנע אותי שישראל צריכה לתקוף באיראן", סיפר מופז, "אני לא חושב שזה מעשה חכם, לא מצדם של האמריקנים היום ולא של אף אחד עד אשר האיום הזה יהיה ממשי".