למען כדור הארץ: אתרים מפורסמים ומיליוני בתים הוחשכו למשך שעה

במטרה להעלות את המודעות לנזקי ההתחממות הגלובלית, כבו האורות במגדל אייפל, בפירמידות במצרים ובאצטדיון האולימפי בבייג'ינג. המוני אנשים מ-187 מדינות השתתפו ביוזמה

באלפי ערים ברחבי העולם, החשיכו הלילה (ראשון) אתרים מפורסמים, מבנים ובתי מגורים רבים. זאת, במטרה להעלות את המודעות לנזקי ההתחממות הגלובלית, שנגרמת כתוצאה מפליטת גזי חממה לאטמוספירה.

בין היתר הוחשכו מגדל אייפל בפריז, הפירמידות במצרים, האצטדיון האולימפי "קן הציפור" בבייג'ינג', בניין האמפייר סטייט בניו יורק, מגדל טאיפיי בטייואן, שער ברנדנבורג בברלין ובניין האופרה המפורסם בסידני שבאוסטרליה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

סערת פייסבוק: פשיטה על משרדי החברה הבריטית, שפעלה גם בברקזיט

סוף עצוב באוסטרליה: כ-150 לוויתנים נסחפו לחוף - מעטים שרדו

מצרים: שני הרוגים ו-4 פצועים מפיצוץ מכונית תופת באלכסנדריה

 מגדל אייפל הוחשך
 

מגדל אייפל הוחשך(חדשות עשר )

 

מיליוני אנשים ברחבי העולם השתתפו ביוזמה, שהתרחשה בפעם ה-11. באוסטרליה, שם החל הקמפיין בשנת 2007, כיבו ראשונים את האור, ואחריהם עוד מיליוני בני אדם בעולם. סך הכול השתתפו במיזם אנשים ב-7,000 ערים שונות, מ-187 מדינות ברחבי העולם.

כזכור, נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, החליט לפרוש בשנה שעברה מהסכם האקלים העולמי, להפחתת פליטות גזי החממה, בטענה כי הוא מזיק לכלכלת מדינתו ולתעשיית האנרגיה.


"כרגע, זיהום והכחדה משפיעים על אנשים רק ברמה סנטימנטלית", אמר מרקו למברטיני, האחראי על פרויקט העלאת המודעות, "אנשים עצובים על אובדן הטבע ועל הכחדת בעלי חיים. למעשה, אנחנו צריכים להיות מודאגים לגבי זה, להיות עצוב זה לא מספיק".