מצלמת תנועה שהוצבה במסגרת מבצע האכיפה של משטרת התנועה, ללא קרדיט

עשרות מצלמות ש"וויז" לא מזהה הוצבו בכבישי ישראל

משטרת התנועה מיקמה עשרות מצלמות גלויות ברחבי הארץ במטרה "להרתיע נהגים ולשנות את תרבות הנהיגה". במשטרה ציינו כי אפליקציית "וויז" אינה יכולה לעדכן על מיקומן

אגף התנועה של המשטרה הציב עשרות מצלמות חדשות בכבישים ברחבי הארץ שיתעדו עבירות נהיגה. המצלמות ממוקמות בכבישים הבינעירוניים, בעיקר בכאלה בהם קיים ריבוי של תאונות דרכים. בחודשים הקרובים יוצבו מצלמות גם בכבישים עירוניים.

המצלמות גלויות וממוקמות על חצובות או עמודים. עם זאת, השוטרים שיוצבו בסמוך למצלמה, יהיו סמויים. המצלמה תשדר בזמן אמת לטאבלטים שבידי השוטרים את תיעודי העבירות באופן מוצפן. על סמך התיעודים, שנשמרים במכשירי הטאבלט של השוטרים, יירשמו דוחות לנהגים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

סערת פייסבוק: פשיטה על משרדי החברה הבריטית, שפעלה גם בברקזיט

אפרים שמיר ירד על הקאבר של שרית חדד ומירי רגב יצאה להגנתה

ההפרטה במשרד הרווחה: חברת כוח אדם תקבע אם לכלוא נוער בסיכון

 מצלמת תנועה שהוצבה במסגרת מבצע האכיפה של משטרת התנועה
 

מצלמת תנועה שהוצבה במסגרת מבצע האכיפה של משטרת התנועה (ללא קרדיט)

 

מהמשטרה נמסר כי המצלמות הן בעלות רזולוציה גבוהה וניתן לראות באמצעותן מספרי רכבים ואף במקרים מסוימים גם את המתרחש בתא הנהג. כמו כן, ציינו במשטרה כי אפליקציית וויז אינה יכולה לעדכן היכן ממוקמת המצלמות כיוון שהן ניידות ומותקנות בכל פעם במקום אחר.

מאגף התנועה נמסר כי האכיפה תתבצע נגד עבירות מסכנות חיים כגון עקיפות בשוליים, סטייה מנתיב, אי מתן זכות קדימה, כניסה לצומת לא פנוי ועבירות נוספות. עוד נמסר כי מטרת הצבת המצלמות אינה להעלות את כמות הדוחות, אלא "להרתיע את הנהגים ולגרום לשינוי תרבות הנהיגה".