השוטר ארנו בלטראם שהתחלף עם בן הערובה בפיגוע בדרום צרפת, משרד הפנים הצרפתי

"הציל חיים": מת מפצעיו השוטר שהחליף בן ערובה בפיגוע בצרפת

ארנו בלטראם התנדב להיכנס לסופרמרקט בעיר טארב, בתמורה לאחד האזרחים שהוחזק במקום ע"י המחבל רדואן לקדים. הנשיא מקרון: "גיבור, הביא כבוד לנשקו ולמדינתו"

פיגוע בני הערובה בדרום צרפת: השוטר ארנו בלטראם התנדב להיכנס לסופרמרקט בעיר טארב במקומו של אחד האזרחים, שהוחזק ע"י המחבל רדואן לקדים. הוא נפצע אנושות במהלך הפשיטה על המקום ומת מפצעיו הבוקר (שבת) בבית החולים.

הנשיא הצרפתי מקרון כינה את בלטראם "גיבור" ואמר "הוא הציל חיים והביא כבוד לנשקו ולמדינתו". שר הפנים, ג'רארד קולומב, אמר: "בלטראם מת עבור מדינתו". ארנו זכה כבר בעבר בעיטור כבוד מטעם נשיא צרפת. הוא וארוסתו תיכננו להתחתן ביוני הקרוב. כמחווה לזיכרו, הורדו הדגלים לחצי התורן ברבים ממוסדות הציבור בצרפת.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בחזרה מטואיצ'י, גרסת הוליווד: רב המכר הישראלי שהפך לסרט

טראמפ נפטר מהמתונים: אם יטעה, איש לא יהיה שם כדי להצילו

אין כניסה: טראמפ חתם על מזכר שימנע גיוס של רוב הטרנסג'נדרים

 השוטר ארנו בלטראם שהתחלף עם בן הערובה בפיגוע בדרום צרפת
 

השוטר ארנו בלטראם שהתחלף עם בן הערובה בפיגוע בדרום צרפת (משרד הפנים הצרפתי)

 

בלטראם, בן ה-45, שהוזעק למקום יחד עם היוודע על הפיגוע, נותר האדם האחרון בסופרמרקט, יחד עם המחבל. הוא השאיר את הטלפון הנייד שלו דלוק כדי שהכוחות שנותרו בחוץ יקבלו מידע על המתרחש ויחליטו על תוכנית פעולה מתאימה כדי לסיים את האירוע. עדי ראייה שנכחו במקום דיווחו כי בזמן שפרץ לסופרמרקט צעק לקדים "אללה אכבר, אהרוג את כולכם". עם מותו של בלטראם עלה מניין הנרצחים בפיגוע לארבעה.

"ידעתי שזה הוא, כמובן", סיפרה אמו, "הוא תמיד היה כזה. מאז שנולד הוא עשה הכל למען המולדת".

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, התייחס לפיגוע בצרפת בחשבון הטוויטר שלו. "מחשבותינו ותפילותינו עם קורבנות המתקפה הנוראית בצרפת אתמול", כתב, "אנחנו מגנים את הפעולות האלימות של התוקף ושל כל מי שתמך בו. אנחנו כאן איתכם".

 סופרמרקט בטרב
 

סופרמרקט בטרב(צילום מסך BFM)

 

האירוע החל ככל הנראה בעיר קרקאסון, לא הרחק מטארב. המחבל, ממוצא מרוקני, רצח נהג ברכבו, ופצע באורח קשה נוסע נוסף. לאחר מכן המשיך לעיר טארב, ירה לעבר קבוצת שוטרים ופגע באחד מהם בכתפו. משם המשיך לכיוון הסופרמרקט, והתבצר יחד עם בני הערובה.

שר הפנים הצרפתי, ג'רארד קולומב, אישר אתמול בחשבון הטוויטר שלו, כי רדואן לקדים בן ה-26, המחבל שלקח בני ערובה בטארב שבדרום המדינה, נורה וחוסל על ידי כוחות הביטחון. קולומב ביקר בזירת האירוע, ואמר כי המפגע פעל לבדו, וכי הוא היה מוכר למשטרה, אך בתחום הסחר בסמים ולא בתחום הטרור. "לא יכולנו להעריך שעבר רדיקליזציה", אמר, "איום הטרור בצרפת גבוה מאוד". בת זוגו של היורה נעצרה לחקירה. 

ארגון דאע"ש קיבל אחריות לאירוע, והודיע כי "מדובר בחייל של המדינה האסלאמית". התביעה בצרפת מסרה כי היחידה ללוחמה בטרור חוקרת את האירוע. גם נשיא צרפת, עימנואל מקרון, אמר במסיבת עיתונאים משותפת עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, כי "כל הסימנים מראים שמדובר באירוע טרור".