יוסי גינסברג, מחבר הספר "בחזרה מטואיצ'י" וגיבורו, לצד דניאל רדקליף שיגלם את דמותו בסרט, חדשות עשר

בחזרה מטואיצ'י, גרסת הוליווד: רב המכר הישראלי שהפך לסרט

מסע ההישרדות של יוסי גינסברג בבוליביה הפך לספר שכל מטייל ישראלי מכיר. כעת הוא מעובד לקולנוע, כשאת יוסי ישחק לא אחר מדניאל רדקליף, השחקן שגילם את הארי פוטר

רב המכר הישראלי "בחזרה מטואיצ'י" מעובד בימים אלו לסרט הוליוודי. הספר, שיצא בתחילת שנות השמונים והפך לקאלט, נכתב על ידי יוסי גינסברג, ומבוסס על סיפורו האישי – טיולו אחרי הצבא בדרום אמריקה, שהופך למסע הישרדות בג'ונגלי העד של בוליביה.

,

יוסי, הגיבור של ספרו, יגולם בסרט שייצא בקרוב על ידי לא אחר מהשחקן שגילם את הארי פוטר, דניאל רדקליף. "ברגע שהוא נחשף לסיפור הוא מאוד רצה לגלם את הדמות שלי", מספר גינסברג.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

הנוודים: הישראלים שוויתרו על מגורי קבע ובחרו לנוע בדרכים

טראמפ נפטר מהמתונים: אם יטעה, איש לא יהיה שם כדי להצילו

בן 21 נעצר בחשד שאנס נער ברחוב מרכזי בגוש דן

 יוסי גינסברג, מחבר הספר "בחזרה מטואיצ'י" וגיבורו, לצד דניאל רדקליף שיגלם את דמותו בסרט
 

יוסי גינסברג, מחבר וגיבור הספר "בחזרה מטואיצ'י", לצד דניאל רדקליף שיגלם את דמותו בסרט

 

בספר מסופר מסעו של גינסברג, שיצא לג'ונגל עם שלושה חברים - קארל, הרפתקן אוסטרי מפוקפק שיזם את המסע, מרקוס השוויצרי וקווין מארצות הברית. בדרך התברר שקארל עבד עליהם ואף שבט אבוד או אוצר זהב לא ממתינים בקצה הנהר כפי שהבטיח. אחרי מריבה קשה, הרביעייה התפצלה – קרל ומרקוס הסתובבו חזרה, נעלמו ביערות ומעולם לא נראו עוד. קווין ויוסי, המשיכו על הנהר – עד הרגע הזה. 

גינסברג מעיד שגם הדרך שעבר הספר עד שהוחלט לעבדו לסרט קולנוע הייתה גם כן מסע לא פשוט. "הגעתי להוליווד עם הספר בעברית לפני 26 שנה", הוא מספר, "הם לא רצו שהגיבור יהיה ישראלי, הם רצו שיהיה איש רע בסיפור", הוא מוסיף. "נאלצתי לוותר על החלום כי הבנתי שאני צריך להזנות אותו כדי שיהפוך לסרט ולא הייתי מוכן לזה".