מיכל ורועי במשאית שהיא גם ביתם, חדשות עשר

הנוודים: הישראלים שוויתרו על מגורי קבע ובחרו לנוע בדרכים

לא מעט ישראלים ויתרו על חיים "רגילים" ובחרו בחיי הנדודים. חלקם גרים במשאית, אחרים מטיילים בעולם וכולם טוענים: מדובר בחיים קלים יותר, ובעיקר - זולים יותר

בזמן שרובנו נאבקים לשלם שכר דירה או משכנתא, ישנם ישראלים שבחרו לא להשתתף במשחק הזה. הם בחרו לחיות בדרכם, ללא ארבע קירות קבועים שמקיפים אותם, אלא בתנועה מתמדת.

כך למשל, מיכל ורועי, קנו משאית ישנה והפכו אותה לדירת מגורים, שהיא גם המשרד וגם המחסן. בארבע השנים האחרונות, הם נודדים ברחבי הארץ – כל כמה ימים במקום אחר. "לוקח לנו חמש דקות לנקות את הבית, שעה לפסח", מעיד רועי.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

כתבי אישום נגד האקרים איראנים: פרצו למאות אוניברסיטאות בעולם

שרב בכל הארץ: 38 מעלות בנגב המערבי; אישה במצב קשה ממכת חום

בריטניה: עסקת תמימי מראה איך הסכסוך הורס חיי דור חדש

 מיכל ורועי במשאית שהיא גם ביתם
 

מיכל ורועי במשאית שהיא גם ביתם (חדשות עשר)

 

יש גם ילדים שחיים על גלגלים. הללי מטיילת בעולם עם שלושת ילדיה כבר יותר משבע שנים והם עברו כבר יותר מ-14 מדינות. המסע הזה התחיל דווקא בטרגדיה, כשאבא של הללי נפטר בגיל צעיר יחסית. "הוא מת בגיל 63, ולא רציתי שאגיע לגיל הזה ואומר – הייתי רוצה לחיות אחרת. עכשיו אם אני אמות אני אוכל להגיד – היה סבבה". הטיול, לפי הללי מממן את עצמו, כשהיא מתפרנסת מכתיבה למגזינים בעברית ובאנגלית, יעוץ למשפחות שרוצות לטייל ובלוג שהיא מתחזקת.

דין ודיוויד מציגים את הגרסה המודרנית של הנוודות. שניהם אנשי היי טק שהבינו שלא חייבים להגיע למשרד כל בוקר בשביל לעבוד. "נוודות דיגיטלית" היא קהילה עולמית, ומורכבת מאנשים שהלפטופ הוא חברם הטוב ביותר, והם יכולים לעבוד בזכות רשת האינטרנט מכל מקום בעולם.

למרות שהנוודים טוענים שסגנון חייהם קל וזול יותר, יש להם כמובן גם רגעים קשים, של געגועים ובדידות. אולם איש מהם, לפחות כרגע, לא מוכן להפסיק.