ברק על תקיפת הכור: "הקרדיט לכולם - גם לאולמרט ולאשכנזי"

שר הביטחון לשעבר, שטען ב"המקור" שתוכנית התקיפה בסוריה נוצרה בהנחייתו, התייחס למלחמת הקרדיטים בין הבכירים שלקחו חלק במבצע: "ההתקוטטות תישכח - העיקר שהכור איננו"

תקיפת הכור הגרעיני בסוריה: ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק התייחס אתמול (שישי) בטוויטר ל"מלחמת הקרדיטים" בין הבכירים במערכת הפוליטית והביטחונית שהשתתפו במבצע "מחוץ לקופסה" ב-2007, במהלכו תקפו מטוסי חיל האוויר את הכור האטומי בדיר א-זור, ושפרטיו הותרו לפרסום השבוע. "ההתקוטות בין הבכירים תישכח - העיקר שהכור איננו עוד", צייץ ברק.

"בשוך מלחמות הקרדיטים, הבהרה מהסוג האישי: כל שעשיתי ועשינו רובנו בחודשים שלפני הפעולה נבע מדאגה כנה שהמבצע יצליח ולא יוביל למלחמה, שנעשה הכל להצלחת הפעולה ובטחון ישראל", כתב שר הביטחון לשעבר. "הקרדיט לכולם: אולמרט, פרץ, לבני, אשכנזי, דגן, פרדו, שקדי והטייסים", הוסיף ברק, שצירף לציוץ תמונה קבוצתית של טייסים ואנשי צבא שלקחו חלק במבצע, ובמרכזה עומדים אולמרט, אשכנזי וברק.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

כתבי אישום נגד האקרים איראנים: פרצו למאות אוניברסיטאות בעולם

שרב בכל הארץ: 38 מעלות בנגב המערבי; אישה במצב קשה ממכת חום

יותר מאלף הפגינו בכיכר רבין להרחקת אסדת הגז מחוף דור

מוקדם יותר השבוע, בשיחה עם תוכנית "המקור", אמר ברק כי כשנכס לתפקידו כשר הביטחון, התוכניות לתקיפת הכור בסוריה לא היו מספקות. "כשנכנסתי לתפקיד מצאתי על השולחן תוכניות שאחת מהן לא הורסת בביטחון את הכור והשנייה, בהסתברות די גבוהה, מביאה להתנגשות רחבה". נוסף על כך, טען ברק כי תוכנית התקיפה נולדה מהנחייתו.

כמו כן, תקף ברק את ראש הממשלה בעת התקיפה אהוד אולמרט: "הוא ירד מהפסים כבר לפני שלוש שנים. אמירתו כי מערכת הביטחון הציעה להכין את העורף הישראלי למקרה של מתקפה היא הזויה ומדומיינת, כמו הרבה דברים אחרים. אני אומר את זה בעצב".

 ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק
 

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק( חדשות עשר)