אירוע בני הערובה בצרפת: המחבל חוסל, דאע"ש קיבל אחריות

שר הפנים הצרפתי אישר כי כוחות הביטחון פרצו למקום בו הוחזקו בני הערובה על ידי אדם ממוצא מרוקני, וירו בו. שלושה נרצחו בסך הכל. החשוד: בן 26, בעל עבר של סחר בסמים

שלושה נרצחו באירוע בני ערובה בצרפת: שר הפנים הצרפתי, ג'רארד קולומב, אישר אתמול (שישי) בחשבון הטוויטר שלו, כי רדואן לקדים בן ה-26, המחבל שלקח בני ערובה בטרב שבדרום המדינה, נורה וחוסל על ידי כוחות הביטחון. באירוע נרצחו שניים, בנוסף לאדם נוסף שנרצח קודם לכן ברכב, ונפצעו עוד שלושה, בהם אחד קשה.

האירוע החל ככל הנראה בעיר קרקאסון, לא הרחק מטרב. המחבל, ממוצא מרוקני, רצח נהג ברכבו, ופצע באורח קשה נוסע נוסף. לאחר מכן המשיך לעיר טרב, ירה לעבר קבוצת שוטרים ופגע באחד מהם בכתפו. משם המשיך לכיוון הסופרמרקט, והתבצר יחד עם בני הערובה.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

בן 21 נעצר בחשד שאנס נער ברחוב מרכזי בגוש דן

שרב בכל הארץ: 38 מעלות בנגב המערבי; אישה במצב קשה ממכת חום

בריטניה: עסקת תמימי מראה איך הסכסוך הורס חיי דור חדש

שניים מבני הערובה נרצחו, ועוד שלושה נפצעו באירוע, כאשר בשלב מסוים נשאר המחבל עם עוד אדם אחד בתוך המקום – עד שנורה למוות על ידי השוטרים. האדם שנשאר עמו - שוטר שהתחזה לאזרח ודיווח בזמן אמת לכוחות על המתרחש. עדי ראייה דיווחו כי בזמן שפרץ לסופרמרקט צעק החשוד "אללה אכבר, אהרוג את כולכם".

 שוטרים מחוץ לטרבס
 

שוטרים מחוץ לסופרמרקט בטרב ( אימג'בנק / Getty Image )

 

שר הפנים הצרפתי ביקר בזירת האירוע, ואמר כי המפגע פעל לבדו, וכי הוא היה מוכר למשטרה, אך בתחום הסחר בסמים ולא בתחום הטרור. "לא יכולנו להעריך שעבר רדיקליזציה", אמר, "איום הטרור בצרפת גבוה מאוד". בת זוגו של היורה נעצרה לחקירה. 

ארגון דאע"ש קיבל אחריות לאירוע, והודיע כי "מדובר בחייל של המדינה האסלאמית". התביעה בצרפת מסרה כי היחידה ללוחמה בטרור חוקרת את האירוע. גם נשיא צרפת, עימנואל מקרון, אמר במסיבת עיתונאים משותפת עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, כי "כל הסימנים מראים שמדובר באירוע טרור".  

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, גינה את הפיגוע. "על העולם התרבותי להתאחד ולפעול יחד כדי להביס את הטרור.  
בשם ממשלת ישראל, אני שולח תנחומים למשפחות הנרצחים ולעם הצרפתי", כתב. נשיא המדינה ראובן ריבלין כתב: "לקראת כניסת השבת מחשבותינו ותפילותינו נתונות שוב לתושבי צרפת, שמתמודדים עם עוד מתקפת טרור אכזרית. העולם החופשי כולו חייב להתאחד ולעמוד כסלע איתן מול הטרור הנפשע, בירושלים, בדרום צרפת ובכל מקום אחר".