סרגיי חנוכייב, שנורה למוות לאחר ששדד בנק, חדשות עשר

הערב: האם ירי השוטרים בשודד הבנק שסבל ממחלת נפש היה מוצדק?

לאחר שקיבלו עדויות חדשות, הוריו של סרגיי חנוכייב, תושב זיכרון יעקב ששדד סניף בנק לאחר שנים שלא יצא מביתו, דורשים לפתוח מחדש את חקירת מח"ש שנסגרה

מה הביא את סרגיי חנוכייב, תושב זיכרון יעקב שסבל ממחלת נפש, לצאת מבית הוריו לאחר שנים שבהם היה בבית ולשדוד את סניף הבנק הסמוך לביתו? כחצי שעה לאחר השוד הוא נהרג מיריות שוטרים. כעת, לאחר שקיבלו ראיות חדשות, הוריו דורשים לפתוח מחדש את חקירת מח"ש שנסגרה.

"שמענו ב-10:10 ששדדו בנק והמשכנו לעבוד. אתה לא חושב לרגע שזה הילד שלך, כי הוא לא יוצא מהבית. הוא גם לא שודד", סיפרה גאולה אור קופרלי, אימו של סרגיי.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

טלטלה נוספת בממשל טראמפ: היועץ לביטחון לאומי יעזוב את תפקידו

34 עצורים בהפגנת חרדים בבני ברק; כביש 4 נחסם לשלוש שעות

הקטל בכבישים: זוג נהרג בהתנגשות בין רכב לקלנועית בצפון

 סרגיי חנוכייב, שנורה למוות לאחר ששדד בנק
 

סרגיי חנוכייב, שנורה למוות לאחר ששדד בנק(חדשות עשר )

 

השוטר י', שהיה בזירה, העיד במחלקה לחקירות שוטרים וסיפר: "דרכתי את האקדח, תוך כדי שאני צועק לעבר החשוד: 'אני יורה, אני יורה'. החשוד לא עצר, לא הייתה לי כל ברירה אחרת, יריתי ירייה אחת בודדת לעבר פלג גופו התחתון של החשוד וזאת על מנת לבלום את ריצתו ולמנוע את דקירתו של א', השוטר הנוסף בזירה. פתיחה בירי הייתה המוצא האחרון".

לדברי עו"ד אביתר קציר, שמייצג את ההורים של סרגיי, "לפי גרסת השוטרים הם נלחצו אל הגדר, כשהמנוח פרץ אליהם קדימה ואיים עליהם בסכין. אני לא מכיר כלי נשק וחוק בליסטי שיכול להתאים לגרסה כזאת. מישהו ירה במנוח בגבו".

בניגוד לעדויות השוטרים בשטח, שאמרו שירו פעם אחת או אולי פעמיים בסרגיי, בדוח הפתולוגי שהמשפחה קיבלה לידיה ושמתפרסם לראשונה בחדשות עשר, נקבע כי היו ארבעה פצעי ירי.

"אחד השוטרים אמר לי – 'נורא עצוב לי להגיד לך למרות שזה הבן שלך, אבל הירי היה מוצדק'. סליחה, ירי מוצדק לנטרל בן אדם זה בסדר, אבל ירי להרוג בן אדם זה לא נראה לי בסדר", כך לדברי יוסי קופרלי, אביו החורג של סרגיי.