"הכי טוב דיסקרטיות": תיעוד - כך חשף סוכן סמוי 40 סוחרי סמים

במשך חצי שנה סוכן משטרתי גרם לעבריינים באזור חיפה לחשוב שהוא אחד משלהם ועבריין בדיוק כמוהם. בעזרת מצלמת קסדה תיעד את הרגעים הדרמטיים - עד שלבסוף הסגיר אותם

40 חשודים בסחר בסמים נעצרו בחודש שעבר באזור חיפה, כתוצאה מפעילות של סוכן סמוי. הסוכן תיעד עשרות עסקאות בעזרת מצלמת קסדה, זאת כשכל העת העבריינים חושבים שהוא אחד משלהם, ולכאורה עבריין בדיוק כמוהם.

יותר ממאה עסקאות סמים באזור חיפה תועדו במשך חצי שנה על ידי מצלמת הקסדה של הסוכן המשטרתי הסמוי. משיחות הטלפון עם סוחרי הסמים עד לנסיעותיו הדחופות בדרך למפגשים דרמטיים עם הלקוחות - התיעוד הבלעדי מאפשר הצצה נדירה אל הדינמיקה בין האיש שחצה את הקווים, לבין מי שעד לא מזמן היו חבריו הקרובים – כולם מעולם הפשע.

בתיעודים ניתן לראות בין היתר כיצד אחד הסוחרים שולח את הסוכן הסמוי ללקוחות בערים שונות באזור הצפון, וכיצד הוא שולח אותו עם כמות עצומה של סמים, בניהם גם קוקאין, ואומר לו "הכי טוב אחי, דיסקרטיות, שקט, לא צריך יותר מדי". 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

זנדברג או בוסקילה - הערב: תוצאות הפריימריז הראשונים במרצ

מזג האוויר: עלייה בטמפרטורות ושרב ברוב חלקי הארץ

זו הסיבה שההסתבכות של פייסבוק היא המשמעותית ביותר בתולדותיה

 סוכן סמוי
 

סוכן סמוי( חדשות עשר)

 

"ממה שידוע לנו הסוכן הזה הוא סוכן שקרן", אמר עו"ד יהלי שפרלינג, מייצג נאשמים שהופללו על ידי הסוכן. "הוא עשה עסקאות רבות מאחורי הגב של המשטרה". עוד הוסיף לדבריו עו"ד ציון שמעון, שגם הוא מייצג נאשמים שהופללו במקרה. "בדרך כלל יש בעייתיות עם סוכנים סמויים, הם עבריינים לשעבר".

בסה"כ מתחילת השנה נעצרו בצפון יותר מ-200 חשודים שהופללו על ידי סוכנים סמויים.