"מרצ חוזרת ובגדול": תמר זנדברג ניצחה בפריימריז

החכ"ית המכהנת גרפה 71% מקולות המצביעים, וגברה על אבי בוסקילה שקיבל 28%, אך רק 54% הגיעו לקלפיות. זנדברג: "חזרנו להאמין בעצמנו, חזרנו להיות אלטרנטיבה פוליטית"

חברת הכנסת תמר זנדברג נבחרה אמש (חמישי) לראשות מפלגת מרצ, וגברה על אבי בוסקילה, מזכ"ל שלום עכשיו לשעבר, ברוב גדול. היא זכתה ל-71.12% מקולות המצביעים, לעומת בוסקילה שקיבל 28.48%.

16,954 חברי מפלגה, 53.6% מבעלי זכות ההצבעה (31,679) הגיעו היום ל-130 הקלפיות שפוזרו ברחבי הארץ, במערכת הבחירות הראשונה מאז שונתה שיטת הבחירות במפלגה. לאחר שש שנים, עידן זהבה גלאון בראשות המפלגה - האישה המזוהה ביותר עם גוש השמאל, נגמר. מועמד ותיק נוסף, ח"כ אילן גילאון, פרש גם הוא מהמירוץ ולא התמודד.
 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ראשי הערים לכחלון: קבע קריטריונים נוספים לדיור מוזל להשכרה

הקטל בכבישים: בת 4 נהרגה; בתאונה אחרת בת 10 נפצעה קשה

חשבתם שהיום היה חם? מזג האוויר השרבי יגיע מחר לשיאו

אבי בוסקילה ותמר זנדברג, המועמדים לראשות מרצ
 

אבי בוסקילה ותמר זנדברג, המועמדים לראשות מרצ( ינאי יחיאל / חדשות עשר)

 

"בחודשיים האחרונים קרה דבר מדהים - חזרנו להאמין בעצמנו, חזרנו להיות אלטרנטיבה פוליטית. מרצ מהערב תוביל מהפכה", אמרה זנדברג לאחר הזכייה, "מרצ חוזרת ובגדול, אנחנו עומדים לפרוץ קדימה למרכז הבמה הפוליטית, נהיה חלק מהמהפך שישראל כל כך משוועת לו".

"אנחנו נהיה פה לציבור עצום שלא ויתר על הדמוקרטיה הישראלית, על צדק ושוויון", המשיכה, "לכל מי שמבין שהכיבוש הוא איום קיומי על מדינת ישראל, כל אלה שיוצאים להפגין בשבת, מי שמתנגד להדתה ולהפרטה, מי שרוצה דיור ציבורי ותחבורה ציבורית ומי שמאמין במדינת רווחה חזקה, מרצ היא הבית של כל חבר וחברה בקהילה הגאה, ובמיוחד לאזרחי ישראל הערבים שהממשלה הזו רודפת אותם – בואו אלינו ונבנה חברה שוויונית".

 תמר זנדברג בנאום הניצחון שלה
 

תמר זנדברג בנאום הניצחון שלה (חדשות עשר)

 

היא הודתה לזהבה גלאון, "אני מרגישה זכות גדולה לעמוד במקום שהיא עמדה בו", והתייחסה גם לבוסקילה. "אני רואה אותו ואת תומכיו חלק בלתי נפרד מהתחדשות מרצ", אמרה, "ממחר נסתער ביחד על הציבור הישראלי, מהלילה כולנו מחנה אחד. אני רוצה להבטיח שמרצ תהיה הבית של כולנו ויחד נהפוך אותה למפלגה שאנו חולמים עליה".

יו"ר מרצ היוצאת, זהבה גלאון, בירכה את זנדברג ואיחלה לה הצלחה. "ההצלחה שלך היא הצלחה למרצ ולשמאל כולו", מסרה, "ישראל זקוקה למרצ חזקה ובועטת, ואני מאמינה שיש לך את היכולת לעשות מרצ כזאת". היא הוסיפה פניה לפעילי המפלגה: "זו הייתה זכות גדולה, ואני מודה לכולכם ולכולכן עליה. תמר, עכשיו תורך. תני בראש".

 זהבה גלאון
 

זהבה גלאון (דוברות הכנסת)

 

לצד הברכות והתקוות, זנדברג הטיחה גם ביקורת על התנהלות האופוזיציה, ותקפה את סיעת המחנה הציוני. "בשבוע שעבר התאכזבנו לראות שהמחנה הציוני הפכו לשומרי הראש של הקואליציה", אמרה, "היא כבר לא ספינת האם של השמאל, היא איבדה את הדרך. זה הזמן לשים סוף לפייק פוליטיקה, אני מזמינה את מצביעי העבודה שנמאס להם מההתחנפות לימין – הצטרפו אלינו".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, מסר ברכות, ככל הנראה ללא ידיעה על הביקורת שהשמיעה על המפלגה. "מברך את תמר זנדברג על בחירתה לעמוד בראשות מרצ ומאחל לה להיות שותפה שלנו להחלפת השלטון עבור העם".

ח"כ מיכל רוזין הוסיפה ברכות. "אין לי ספק שמרצ בהובלת תמר תמשיך להיות המפלגה האידאולוגית והערכית שתמיד הייתה: מפלגה שנושאת בגאווה את המאבקים לחברה הוגנת וצודקת יותר, לסיום הכיבוש והשליטה בשטחים, להפרדת דת ומדינה, לצדק חלוקתי, לניקיון כפיים ושוויון מלא לכל אדם ואישה באשר הם".

כעת, יו"ר המפלגה החדשה תעמוד מול אתגר מרכזי אחד - להמשיך את המגמה של התחזקות בסקרים ולשכנע את המצביעים שמרצ היא עדיין שחקנית רלוונטית.