נתניהו: "מפעילים לחץ בריוני על גורמי האכיפה כדי להפיל אותנו"

רה"מ נאם בפני חברי הליכוד, ויצא נגד "אוהבי המרור" שמתלוננים על החיים בישראל ומתנשאים על "אוהבי החרוסת". "בעם שומעים מה שעושים לנו בתקשורת וחשים שיש ציד מכשפות"

בנאום שנשא מול מאות פעילי ליכוד, בכנס תמיכה שנערך אמש (חמישי) בגני התערוכה בתל אביב, ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לחשדות החמורים נגדו וחזר על הטענות לרדיפה של התקשורת וגופי האכיפה.

"רבים בעם, ששומעים מה שעושים לנו בתקשורת מרגישים שיש כאן משחק מכור, ציד מכשפות", אמר נתניהו והקהל השיב בקריאות בוז, "הם יודעים שאי אפשר לנצח אותנו בקלפי, שאי אפשר לנצח אותנו בדרכים דמוקרטיות, יש מי שמפעילים לחץ בריוני בלתי פוסק על גורמי האכיפה כדי להפיל אותנו בדרכים אחרות".

הסיבה הרשמית לאירוע היא הרמת כוסית חגיגית לחג הפסח לחברי מפלגת השלטון. "יש מי שבוחר בחרוסת – הרוב, ויש מי שבוחר במרור – המיעוט", אמר נתניהו, "אוהבי המרור רואים שאזרחי ישראל מדרגים את עצמם גבוה מאוד במדד האושר הבין לאומי, אז מה אומרים אוהבי המרור? אתם מזוכיסטים, חיים בגן עדן של שוטים, איזה התנשאות, איזה זלזול".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

לראשונה: טיסה לישראל עברה מעל סעודיה

זנדברג או בוסקילה - הערב: תוצאות הפריימריז הראשונים במרצ

חשבתם שהיום היה חם? מזג האוויר השרבי יגיע מחר לשיאו

נאומו הערב מגיע זמן קצר לפני חקירתו הקרובה בתיק 4000, שבו הוא חשוד בקבלת שוחד, כמו בשני התיקים האחרים נגדו. ביום שני בשעה 16:00 ייחקרו ראש הממשלה ורעייתו, לראשונה מאז נחתם הסכם עד מדינה עם אחד האנשים הקרובים להם ביותר, ניר חפץ. החוקרים צפויים לעמת את בני הזוג עם מסרונים ששלחו שרה והבן יאיר לחפץ, הנוגעים לאופי הסיקור באתר וואלה, והועברו למשטרה ע"י חפץ. נכון לעכשיו יאיר לא צפוי להיחקר במסגרת הפרשה. בתוך כך, ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני שהייתה מתוכננת ליום ראשון בוטלה.

נתניהו טען הערב כי מדובר באכיפה בררנית נגדו. "חפשים ושוב מחפשים ולא מוצאים. אבל כשמוצאים משהו מובהק אצל מישהו אחר אפילו לא נוגעים בזה.לא ביבי לא נוגעים", טבע את הסיסמה, "קבוצה שלמה של ח"כים לקחו ממו"ל ידיעות אחרונות את הצעת החוק לסגירת ישראל היום, הצביעו בעדה וקיבלו סיקור מלטף בהיקפים עצומים". בטיעון דומה הוסיף: "איך יתכן שלא דורשים לחקור את שרי הליכוד או שרי יש עתיד, שנתנו מיליונים לידיעות בפרסום ממשלתי לידיעות וקיבלו סיקור מלטף".

סיסמת תמיכה בנתניהו בכנס בגני התערוכה
 

סיסמת תמיכה בנתניהו בכנס בגני התערוכה (חדשות עשר)

 

הזמר רגב הוד הופיע לפני הנאומים, ושר את "אתה תותח" של שרית חדד עם כניסתו של נתניהו לכנס. המארגנים הכינו מבעוד מועד מאות שלטים, מרצ'נדייז, דגלים וחולצות שהודפסו במיוחד ועליהם הסיסמה המרכזית: "נתניהו שומר ישראל". שלטים נוספים בכנס: "העם בוחר השמאל תופר", "נתניהו העם איתך", ו"חביבי אין כמו ביבי".

"מה זה 30 מנדטים? 40, יהיו יותר", אמר נתניהו בנאום, והוסיף רמיזה לאפליה של תומכי הליכוד: "זאת המהפכה שתמיד חלמנו עליה, להפוך את ישראל השנייה לישראל המובילה". 

 שרית חדד ובנימין נתניהו בכנס תמיכה של הליכוד ב-2012
 

שרית חדד ובנימין נתניהו בכנס תמיכה של הליכוד ב-2012 (עדי ברוך, דוברות הליכוד)

 

יו"ר הקואליציה, דודי אמסלם, נאם לפני ראש הממשלה. "שנתיים אתה קם בוקר וערב עם הכפשות בטלוויזיה, על אשתך והילדים", פנה לנתניהו, "עוברת על מדינת ישראל תקופה לא רעה, אנשים צריכים להבין מה קורה יום אחרי". הוא הוסיף: "אין ילד בעולם שלא מכיר אותך ואין מנהיג שלא רוצה ללחוץ את ידך. מהרגע שהוא נוחת מחכים לו פה הזפת והבוץ".

"מצפים ל-3,000 עד 3,500 אנשים", סיפר יוסי טאטיקה, ממארגני האירוע ויועץ התקשורת לשעבר של חבר הכנסת דוד ביטן, לפני תחילת האירוע. "לא יודע אם כל השרים יגיעו", המשיך טאטיקה, "התמיכה בראש הממשלה היא מאוד רחבה בליכוד". למרות הציפיות של המארגנים, בכנס נרשמה נוכחות דלה, עם השתתפות של מאות תומכים בלבד ונוכחות חלקית של שרים וחברי כנסת.