מארק צוקרברג, רויטרס

צוקרברג על דליפת המידע מפייסבוק: "מוכן להעיד בפני הקונגרס"

מנכ"ל פייסבוק התנצל בראיון לרשת על כך שמידע של 50 מיליון משתמשים דלף לחברת "קיימברידג' אנליטיקס" והודה: "לא היינו צריכים לסמוך עליהם"

מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, התנצל הלילה (חמישי) על תקרית דליפת המידע ואמר בריאיון לרשת CNN כי הוא מוכן להעיד בפני הקונגרס במסגרת הפרשה.

"אשמח להעיד בפני הקונגרס אם זה אכן הדבר הנכון לעשות, נשלח את עובד החברה בעל הידע הרחב ביותר, ואם זה אני – אשמח לעשות זאת", אמר.

 מארק צוקרברג
 

מארק צוקרברג(רויטרס )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

מזג האוויר: עלייה בטמפרטורות ושרב ברוב חלקי הארץ

מדינות המפרץ על תקיפת הכור: כך ישראל צריכה לעשות לאיראן

הגליל התחתון: בן 19 נהרג בהתהפכות רכב

עוד אמר המנכ"ל כי פייסבוק תחקור אפליקציות שאפשרו גישה לכמויות גדולות של מידע לפני שנת 2014 וכי פייסבוק תמשיך להגביל את גישתם של מפתחים למידע מסווג.

בהתייחסות ל"קיימברידג' אנליטיקס", אמר: "לא היינו צריכים לסמוך עליהם כשאמרו שיימחקו את המידע על משתמשים שברשותם". צוקרברג אף אמר כי יהיה פתוח לרעיון של רגולציה על פייסבוק.

כזכור, לפני כשבוע נחשף כי חברת "קיימברידג' אנליטיקס" השיגה באופן בלתי חוקי מידע על 50 מיליון משתמשי הרשת החברתית הפופולרית בעולם - וסייעה לבאנון ולמנהלי הקמפיין של טראמפ להגיע אליהם, מה שסייע להם לזכות בבחירות.

כריסטופר וויילי שהיה בין מקימי החברה - שהתגאתה ביכולת להשפיע על קמפיינים פוליטיים ולקרוא את מוחם של המצביעים - טען כי מנהלי החברה "לא מתחשבים בחוקים. זו מלחמה, ובה הכל מותר. הם רצו מלחמת תרבות באמריקה - וסיפקו את ארסנל אמצעי הלחימה".