כלב מצדיע במועל יד, צילום מסך: יוטיוב

לימד את כלבו להצדיע במועל יד - ועלול לשבת במאסר

אזרח סקוטלנד העלה ליו-טיוב סרטון שהפך לוויראלי, ובו נראה בעל החיים צופה בנאום של היטלר ומגיב מיידית לקריאות אנטישמיות. האיש הורשע בפשע שנאה וממתין לגזר דינו

בית המשפט בסקוטלנד הרשיע אתמול (שלישי) אדם בשם מרקוס מיצ'ן, בן 30, בפשע שנאה. זאת, בעקבות סרטון שבו נראה מלמד כלב להצדיע במועל יד. גזר דינו ייקבע בחודש הבא והוא עשוי לשבת בכלא.
 

מיצ'ן פרסם בשנה שעברה את התיעוד ביו-טיוב. בין היתר לימד את בעל החיים להצדיע במועל יד בעזרת כף רגלו, לראות נאומים של היטלר ולהגיב למשמע קריאות "יהודים לגז". התיעוד נעשה ויראלי עם למעלה מ-3 מיליון צפיות וגרר ביקורת רבה ברשת, מה שהוביל לחקירת משטרה בנושא ולמעצרו בחשד לפשע שנאה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

פרסום ראשון: עסקת טיעון בפרשת תמימי - תרצה 8 חודשי מאסר

דרוקר והספר של אולמרט: מה עומד מאחורי פרסום התקיפה הישראלית?

חמש שנות מאסר וחצי לחייל שאנס חיילת מיחידתו

בחקירתו טען כי מדובר בהומור שחור, שמטרתו הייתה לעצבן את חברתו, וכי הוא אינו אנטישמי. "אני לא באמת שונא יהודים", אמר מיצ'ן "הסרטון לא היה מיועד לאנשים שלא מכירים את ההומור שלי".

"הנאשם ידע שהחומר שפרסם פוגע, והבין מדוע", טען השריף דרק אוקרול בבית המשפט, "הוא היה אמור לחשוב על כך שיפגע ברגשותיהם של יהודים רבים". "הסרטון היה פוגע מאוד", אמר אפרים בורובסקי, יו"ר המועצה הסקוטית לקהילות יהודית, שאיבד בני משפחה בשואה, "מדהים אותי שמישהו יכול לחשוב שזו בדיחה".