לוחם דובדבן ששיחק בנשק והביא למותו של חברו נעצר וחשוד בהריגה

החייל שכדור שנפלט מנשקו הרג את שחר סטרוג נעצר לחקירה על ידי מצ"ח. סטרוג יובא למנוחות בהמשך היום • פרסום ראשון

פרסום ראשון: לוחם דובדבן ששיחק בנשקו והביא למותו של חברו ליחידה, סמ"ר שחר סטרוג, נעצר היום (רביעי). במצ"ח מייחסים לו חשד להריגה. בחקירתו, אמר החייל: "שומר המסך שלי בטלפון הוא עם שחר שנהרג. אני בשוק ממה שקרה. הוא היה חבר טוב מאד שלי. את כל ההכשרה והמסלול עשינו ביחד". סטרוג, בן 20 מגבעתיים, הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בקרית שאול.

שני הלוחמים ישבו ב

 

חדרם כאשר אחד הלוחמים שיחק עם אקדחו ופלט ממנו כדור אחד. הכדור פגע בחזהו של חברו שישב מולו בחדר ופצע אותו קשה. אמבולנס צה"לי פינה את הלוחם במצב קשה לבית החולים הדסה הר הצופים שם כאמור נכשלו המאמצים להשאירו בחיים ונקבע מותו.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

לראשונה: הפרקליטות ביקשה להגביל הגישה לאתרים המפרסמים זנות

המדינה תפצה את חן אילתי שזוכה מרצח אמו ביותר ממאה אלף שקלים

הלינץ' בתחנה המרכזית בבאר שבע: הסדר טיעון מקל לאחד הנאשמים

המשטרה הצבאית פתחה בחקירת נסיבות האירוע, בתחילה בחשד לגרימת מוות ברשלנות נגד הלוחם שפלט את כדור האקדח, אך עתה הוא נחשד כאמור בהריגה. אלוף פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, הנחה על הקמת ועדת חקירה להפקת לקחים מהאירוע בראשות מפקד "עוצבת השרון", אלוף-משנה בצלאל שנייד.

שחר סטרוג
 

שחר סטרוג (פייסבוק)

 

בעקבות האירוע הקשה ביחידת דובדבן חידדו את הנהלים לשימוש באקדחים והודיעו כי כל שימוש באקדח מחויב בבוחן בטיחות וקבלת תדריך מקצין בטיחות בנושא שמירה בטוחה של האקדח. עוד חידדו בדובדבן שעל האקדחים להינשא בנרתיקים בצמוד לגוף החייל.

יחידת המסתערבים דובדבן נחשבת לאחת מיחידות המיוחדות המובחרות ביותר בצה"ל שלוחמיה עוסקים בעיקר במאבק יומיומי בטרור בשטחים ובמעצר מבוקשים בערי הגדה לעתים תוך הסתערבות, כלומר התחפשות לפלסטינים. האקדח נחשב לאחד מכלי הנשק המרכזיים ביחידה כיוון שהוא קל יותר להפעלה ולהסוואה כמסתערבים ובדובדבן מקפידים על חידוד נהלי בטיחות באשר לשימוש באקדחים.

 לוחם דובדבן שחר סטרוג נהרג כתוצאה מפליטת כדור
 

לוחם דובדבן שחר סטרוג שנהרג כתוצאה מפליטת כדור (דובר צה"ל)

לפני שמונה חודשים קצין צה"ל, סג"ם דוד גולובנציץ', מפקד מחלקה בחטיבת גולני, בן 22 מאפרת, נהרג מפליטת כדור במהלך תרגיל באזור חברון, האירוע התרחש בחסם ג'ילבר שבעיר. הוא השאיר אחריו הורים, שני אחים ושתי אחיות והועלה לדרגת סגן לאחר מותו.

ביולי 2017 חייל מפלוגת המפקדה שבגדוד שמשון בחטיבת "כפיר" נפצע קל כתוצאה מפליטת כדור בבסיס החטיבה המרחבית בשומרון. הוא פונה לבית החולים לטיפול. החייל שהיה בחדר סמוך ככל הנראה שיחק עם נשקו, ופלט את הכדור. לאחר מכן אף ניסה כנראה לטשטש ראיות באמצעות השלכת תרמיל הכדור לפח. החייל ברח מהחדר לאחר המעשה. למקום הגיע הסמג"ד יחד עם סגן מפקד הפלוגה, שמצאו את החייל ותחקרו אותו. מצ"ח פתחה בחקירה.