המדינה תפצה את חן אילתי שזוכה מרצח אמו ביותר ממאה אלף שקלים

לאחר שנקבע כי הוא זכאי, החליט בית המשפט, באופן נדיר, כי האיש יקבל את הסכום המרבי כפיצוי על ימי המעצר אותם ריצה. פרקליטתו: "פניו של חן לתביעה אזרחית"

יפוצה בסכום המרבי: בחודש מארס האחרון זיכה בית המשפט המחוזי בנצרת את חן אילתי לאחר שהואשם ברצח אמו. היום (רביעי), החליט ביהמ"ש כי המדינה תפצה את אילתי, בן ה-52, בפיצויים של קרוב ל-118 אלף שקלים – הסכום המרבי אותו הוא יכול היה לקבל עבור ימי המעצר שריצה. מדובר באחד המקרים הבודדים בהם ביהמ"ש הורה על פיצוי מקסימלי.

תחילת הפרשה בחודש אפריל 2016, אז נמצאה גופת אמו של אילתי בדירתה. הבן ורעייתו פלישיה סיפרו שהיא מתה בשנתה אבל נתיחת הגופה העלתה שהיא הוכתה באלימות ונחנקה משבר בעצם הלשון. בהמשך, פלישיה שינתה את גרסתה ואמרה שחן היכה את אמו בת ה-70 לאחר ויכוח ורצח אותה בחניקה. בית המשפט כאמור, לא קיבל את עדותה, וזיכה את אילתי כשנה לאחר מכן.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תם המצוד: החשוד באחריות לגל הפיצוצים בטקסס אותר - והתאבד

פרטי הצעירה מהסרטון המיני בידי המשטרה; צפויה לסרב לשתף פעולה

המשטרה חדרה לאפליקציית טלגראס: 43 חשודים נעצרו

 חן אילתי, ששזוכה מרצח אמו, יחד עם פרקליטתו עו"ד רימונה שלג
 

חן אילתי, ששזוכה מרצח אמו, יחד עם פרקליטתו עו"ד רימונה שלג( חדשות עשר)

 

עו"ד רימונה שלג, שייצגה את אילתי מטעם הסניגוריה הציבורית, אמרה היום לאחר פסיקת הפיצויים למרשה: "אנחנו סבורים שלא היה יסוד לאשמה ועכשיו פניו של חן לתביעה האזרחית כדי לקבל פיצוי על הנזקים הגדולים שנגרמו לו מהפרשה".

לאחר זיכויו בשנה שעברה, סיפר אילתי לחדשות עשר כי בבית המשפט "ישבו שלושה שופטים שמייצגים ממסד מאוד מכובד והחליטו שזה נכון מה שטענתי מההתחלה". הוא התייחס לעדותה של אשתו נגדו, ולקשר אפשרי שלה למות אמו: "יכול להיות שהיא מעורבת, אך קצת מוקדם מדי לדעתי כרגע למסגר את זה. איני כועס על פלישיה, אבל אני מרגיש אכזבה שהפכה לעצב. עם הזמן זה פשוט הגיע למקום של סליחה ומחילה". הוא אמר עם שחרורו שהוא מתכוון לשקם את חייו: "צריך להתחיל מההתחלה, לבנות בית לילדים שלי".