תם המצוד: החשוד באחריות לגל הפיצוצים בטקסס אותר - והתאבד

המשטרה איתרה את החשוד לשליחת מעטפות הנפץ באוסטין - גבר לבן בן 24. במהלך מרדף משטרתי בכביש מהיר, הוא עצר בצד ופוצץ את עצמו. טראמפ: "עבודה טובה של כוחות הביטחון"

החשוד באחריות לגל הפיצוצים שהתרחש באוסטין שבטקסס, ארה"ב, פוצץ את עצמו היום (רביעי) בשולי כביש מהיר בעיר במהלך מרדף משטרתי. האדם החשוד באירועים הוא אדם לבן בן 24. לפי המשטרה המקומית, בשלב זה טרם התברר המניע שעומד מאחורי המעשים. 

לפי דיווחים בכלי תקשורת בארצות הברית, המשטרה איתרה את החשוד בבית מלון בקרבת אוסטין, והחליטה לעקוב אחריו. כאמור, במהלך הפעילות המשטרתית עצר החשוד את רכבו בצד הדרך והתאבד. בערוצי התקשורת האמריקניים הספיקו לפני תחילת המרדף לפרסם תמונות של האדם שככל הנראה חשוד ומתאים לתיאור: גבר בן 24 לבן עם שיער בלונדיני שנשא עמו מספר גדול של חבילות. בתוך כך, סוכנות הידיעות AP דיווחה ששמו של המפגע הוא מארק אנתוני קודיט. באתר "Reddit" פעיל גולש תחת שם זה אשר ציין בעבר כי הוא מעוניין "לראות את העולם נשרף.

גל הפיצוצים שהפחיד את תושבי אוסטין, ובעיקר את בני המיעוטים שבהם, הוביל לכך שמאות שוטרים בכירים חיפשו אחר האדם האחראי. מתקפת ההפצצות החלה ב-2 במרץ כאשר מכשיר התפוצץ בביתו של היספאני באוסטין והרג צעיר בן 29. לאחר מכן ב-13 במרץ נהרג נער בן 17 ואימו נפצעה אנושות לאחר שחבילה שהונחה בפתח ביתם התפוצצה. מספר שעות לאחר מכן קשישה היספאנית כבת 75 נפצעה מחבילת נפץ בעיר. ב-18 במרץ שני גברים נפצעו כאשר הלכו ברחובות אוסטין והפעילו בשוגג מכשיר נפיץ. בנוסף, אתמול התפוצץ מטען חבלה שהכיל מסמרים ודוקרנים בתוך מתקן שילוח של חברת פדקס, ואדם אחד נפצע קל.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הלינץ' בתחנה המרכזית בבאר שבע: הסדר טיעון מקל לאחד הנאשמים

דיווח: למרות אזהרות יועציו - טראמפ בירך את פוטין על הניצחון

האב, הכוכבת ועבירות המין: כך על פי החשד פעל רונן ביטי

פיצוץ באוסטין

פיצוץ באוסטין(רויטרס )

 

נשיא ארה"ב, דולנד טראמפ אמר אתמול בתגובה לאירועים: "גל הפיצוצים הוא דבר נורא. האדם חולה בנפשו, אנחנו נגיע לעומק העניין ונטפל בזה, אנחנו חזקים". היום, לאחר שנהרג החשוד, הנשיא הוסיף וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "החשוד לפיצוצים באוסטין מת. עבודה טובה של כוחות הביטחון ושל כל אלו הנתנו יד לנושא".

אתמול בשעת הערב התפוצצה חבילת נפץ שהונחה בפתח החנות "Goodwill" שנמצאת גם כן באוסטין. שוטרי המחוז ביקשו להרגיע את הציבור והבהירו כי הפיצוץ אינו חלק מגל הפיצוצים, אלא אירוע נפרד וכי הם פתחו בחקירת למציאת האחראי.