המשטרה חדרה לאפליקציית טלגראס: 43 חשודים נעצרו

סוכן סמוי שפעל במשך תשעה חודשים בתוך היישומון שמשמש לסחר בסמים, הביא להפללתם עשרות החשודים. סמים וכסף רב נתפסו במהלך המעצרים

מנהריה עד חדרה – המשטרה חדרה לטלגראס: המשטרה עצרה לפנות בוקר (רביעי) 43 חשודים בסחר בסמים, לאחר שסוכן סמוי שפעל במשך תשעה חודשים באפליקציית (יישומון) טלגראס הביא לחשיפתם ולהפללתם של האנשים. האפליקציה אמורה הייתה לספק שירותי סחר בסמים, באופן חשאי, אך עתה המשטרה חדרה אליה.

במהלך המעצרים נתפסו חומרים שונים החשודים כסם וכ-200 אלף שקלים במזומן. כלל העצורים יובאו החל לדיון בבית המשפט השלום בחיפה, בבקשה להאריך את מעצרם וצפויים מעצרים נוספים בפרשה הגדולה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

דיווח: למרות אזהרות יועציו - טראמפ בירך את פוטין על הניצחון

האב, הכוכבת ועבירות המין: כך על פי החשד פעל רונן ביטי

איך הדרג הבטחוני שמר על סודיות המבצע?

בווידאו: הסוכן הסמוי שהביא להפללת החשודים - מדבר

במהלך הפעלת הסוכן, ולאחר שביסס את מעמדו ורכש את אמונם של החשודים, חשפה המשטרה את פעילותם הפלילית של החשודים שנמשכה במשך תקופה ארוכה. המשטרה טוענת כי הסוכן הסמוי היה פעיל הן בשלב הזמנת הסמים ותאום המשלוח באפליקציה, והן בבלדרות והעברת הסם בפועל אל הלקוחות.

לאחר המעצרים, אמר הסוכן הסמוי כי "במהלך ההפעלה קניתי סמים מכל הסוגים, אקסטזי, קוקאין, MD, LSD, מריחואנה וחשיש". הוא טען כי ראה בפעילותו שליחות, מכיוון והסמים נמכרים לבני נוער ללא הבחנה. "כל סוחר יש לו את תנאי הקבלה שלו, למי הוא מוכר, על פי מה שהוא דרש אני שלחתי לו, וככה עברתי את הסינון", סיפר הסוכן והוסיף: "היה לי סיפור כיסוי כדי שאוכל לעבור את כל השלבים, על פי הכוונה מהמפעילים שלי ידעתי מה לומר, וככה הצלחתי לקנות את הסמים".

חשוד בסחר בטלגראס
 

חשוד בסחר בטלגראס (דוברות משטרה)

 

ראש מפלג בימ"ר חוף, סנ"צ דוד סולומון, סיפר כי הסוכן הסמוי "חדר את חשאיות אפליקציית טלגראס וחשף את זהותם ופעילותם הפלילית של סוחרי הסמים". הוא קבע כי "מדובר באכיפה ממוקדת נגד סוחרי סמים, אשר מסכנים את שלום הציבור, ולכן הפעלנו שיטות עבודה חדשות וחשאיות במישור החקירתי, המודיעיני, המבצעי והטכנולוגי, וכך חשפנו את סוחרי הסמים במטרה להרחיקם מהחברה והבאתם מאחורי סורג ובריח".