פרטי הצעירה מהסרטון המיני בידי המשטרה; צפויה לסרב לשתף פעולה

פרסום ראשון: אחד החשודים בפרשה העביר למשטרה את המידע על הצעירה • ארבעה מהמצולמים בסרטון, בהם שחקן בית"ר וארן, עוכבו לחקירה, ואחד מהם טען: "הכול היה בהסכמה"

צילום: דני מרון, ספורט 1

סרטוני המין של כוכב הכדורגל: המשטרה עיכבה לחקירה הבוקר (רביעי) ארבעה מהמשתתפים בסרטון המין הקשה שדלף לפני שבוע לרשת, בהם שחקן בית"ר ירושלים, אנתוני וארן. שלושה מהם שוחררו לאחר חקירה שנמשכה מספר שעות. בסרטון, שבו מתועדים מעשים מיניים קשים שמבוצעים בצעירה, נראים פרט לוארן, עוד שלושה צעירים.

לחדשות עשר נודע כי אחד החשודים בפרשה העביר את פרטיה של הצעירה שתועדה בסרטונים לידי המשטרה, אך היא צפויה לסרב לשתף פעולה עם פעולות החקירה. עוד הגיעה לידי חדשות עשר הגרסה שהציג אחד החשודים שעוכב לחקירה, בפני חוקרי המשטרה. "הכול היה בהסכמה - גם המין וגם צילום הסרטון. היא ידעה שמצלמים והייתה בהכרה מלאה", טען החשוד תוך שהוא מדגיש כי הוא לא היה האיש שהפיץ את הסרטון.

במשטרה חושדים כי אותו הנחקר הוא זה שצילם את הסרטון. הוא היחיד שהכיר את הצעירה המצולמת ויש בידיו את פרטיה, לפי המשטרה. שאר המעורבים לא הכירו אותה ולא היו איתה בקשר מאז קיום יחסי המין. בשלב זה, חוקרי יחידת ההונאה של מחוז המרכז מחכים לעדות הצעירה באם תרצה למסור אותה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

שלוש שנים למחאת יוצאי אתיופיה: מה עשתה הממשלה במאבק בגזענות?

האב, הכוכבת ועבירות המין: כך על פי החשד פעל רונן ביטי

הזוגות הצעירים בבעיה: ירידה בבנייה של דירות חדשות

 אנתוני וארן
 

אנתוני וארן (עדי אבישי, ספורט1)

 

משטרת מחוז מרכז הודיעה בתחילת השבוע כי תחקור את כל המעורבים בסרטון בעל האופי המיני, בו השתתף וארן. מאמצי המשטרה מתמקדים בניסיון לאתר את האישה שהופיעה בסרטון, כדי שתשפוך אור על שאירע באינטרקציה בין המעורבים.

חברת הכנסת מרב מיכאלי(המחנה הציוני) הגישה בתחילת השבוע תלונה במשטרה בעקבות המקרה. "הגשתי הבוקר במשטרה תלונה על מה שנראה כמו אונס חמור כדי לגרום למשטרת ישראל לחקור אותו לאלתר", מסרה לאחר הגשת התלונה.

יממה לאחר פרסום הסרטונים, שצולמו לפני כארבע שנים, וארן אמר באימון קבוצתו לחבריו כי "אני מתבייש בעצמי". בתוך כך, חברתו של הכדורגלן, דניאל טלקר, התייחסה בשיחה עם חדשות עשר למה שארע ולמערכת היחסים שלה עם אותו כדורגלן. החברה הכחישה במהלך השיחה כי השניים נפרדו. "לא עזבתי אותו ולא ניתקנו קשר", אומרת. עוד הוסיפה כי "אנחנו נעבור זה ביחד".

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה גם היא לסרטון ואמרה כי "נדהמתי והזדעזעתי לשמוע על הסרטון החמור. אין מקום להתנהגות בזויה כזו כלפי נשים. אני מוקיעה את ההתנהגות הזו מכל וכל ומצפה שכל החברה תוקיע התנהגות חמורה שכזו".

דובר בית"ר ירושלים אושרי דודאי אמר במהלך מסיבת עיתונאים בשבוע שעבר כי "לא צפינו בסרטון ואין לנו מה להתעסק בסרטון כזה או אחר. אנחנו מתעסקים בהכנות לקראת המפגש מול מכבי נתניה". מאמן בית"ר י-ם בני בן זקן הוסיף כי "וארן ישחק במשחק הקרוב".

שלט תמיכה בשחקן וארן
 

שלט תמיכה בוארן (גיא בן זיו, one)

 

ממועדון הכדורגל בית"ר ירושלים נמסר בתגובה: "אנו ניזונים ממידע המפורסם בתקשורת וכרגע, משמסתמן שהנושא הועבר לחקירת משטרה נמתין לתוצאותיה ולא נמהר לקבל כל החלטה לפני כן. מכל מקום, מדובר באירועים שאירעו לכאורה לפני שהשחקן היה בכלל שחקן בית"ר. לכן, תמוה בעינינו מדוע קופצים אותם גורמים על העגלה ומנצלים את האירוע וממהרים לתקוף את המועדון והנהלתו, ומייחסים להם עמדות כאלה ואחרות ביחס לאירוע הנטען. למותר לציין כי מועדון הכדורגל בית״ר ירושלים מגנה כל אירוע מכל מין וסוג שהוא שיש בו משום רמז להטרדה מינית, פגיעה במעמד האישה וכיו"ב".

בהתאחדות לכדורגל מסרו בתגובה כי "אנחנו מגנים בכל תוקף את ההתנהגות המיוחסת לשחקן ליגת העל כפי שהיא עולה מהסרטון. אנו מצפים משחקני כדורגל, ומכל אדם, לשמור על דרך ארץ ועל כבוד הדדי. לאחר בחינה משפטית הוחלט כי אין בדברים כדי לאפשר העמדה לדין משמעתי במוסדות ההתאחדות".

אוה מדז'יבוז', יו"ר הרשות למעמד האישה, מסרה בתגובה להחלטת ההתאחדות כי "הנהלת בית"ר ירושלים וההתאחדות לכדורגל אשמות בהטרדה מינית לא פחות מאנתוני וארן. החלטתן שלא להתערב בנושא ולא להעמידו אפילו לדין משמעתי מקוממת ואני עומדת על כך שמשרד התרבות והספורט יכפה על ההתאחדות ועל הקבוצה לא רק לנקוט בכל אמצעי הענישה העומדים לרשותם, אלא לפעול בצורה אקטיבית על מנת למנוע מקרים כאלה. אלימות מינית היא פשע פלילי וההסכמה שבשתיקה הופכת את ההתאחדות ואת הקבוצה לשותפות לדבר עבירה. בושה וחרפה שככה נראה הספורט בישראל".