הרמטכל לשעבר בני גנץ,

כולם רוצים את גנץ: האם הוא יצליח בפוליטיקה? • פרשנות

הרמטכ"ל לשעבר מחוזר מאוד במערכת הפוליטית, ויש להניח שיצטרף לאחת המפלגות עם תום תקופת הצינון. ניסיון העבר מלמד שאם לא יבצע מהלך מהיר, יישחק והפופולריות שלו תדעך

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ אמר היום (שלישי) בכנס במכללת ספיר בשדרות כי הוא שוקל ברצינות כניסה לפוליטיקה. כיום גנץ מחוזר מאוד במערכת הפוליטית, אך אם לא יבצע מהלך מהיר, הקמפיין נגדו ישחק אותו וייתכן מאוד שייכשל כמו אנשי ביטחון לפניו.

גנץ מחוזר מאוד במערכת הפוליטית ולא מועניין לרוץ ברשימה עצמאית, אך נמצא בתקופת הצינון לאחר כהונתו כרמטכ"ל ויוכל להיכנס לפוליטיקה רק בפברואר 2019. ניסיון העבר עם דמויות מבוקשות מלמד שכשהם נכנסים למערכת מגלים שהם בוסריים, חסרי ניסיון ולאו דווקא מודעים לכל התחומים בהם פוליטיקאי צריך להבין.

 הרמטכל לשעבר בני גנץ
 

הרמטכל לשעבר בני גנץ( אלי כץ)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

תיעוד: אופנוען ללא רישיון נמלט מהמשטרה, חוצה באדום - ונלכד

חקירה פדרלית נפתחה נגד פייסבוק, המנייה ממשיכה לצנוח

ירידה של 14% בהתחלות הבנייה ב-2017; פחות דירות בבנייה פעילה

יו"ר המחנ"צ אבי גבאי ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד רוצים לצרף אותו למפלגותיהם ומוכנים לתת לו המון בשביל שזה יקרה. למעשה, הוא עשוי להגיע למצב שבו כשתיגמר תקופת הצינון בכירי העבודה ימליכו אותו ליו"ר המפלגה במקום גבאי, לאור מצבם הקשה בסקרים.

הסיכוי הטוב ביותר עבורו להפוך לראש הממשלה הוא במידה ויבצע מהלך כניסה מהיר לפוליטיקה. השחיקה, כפי שראינו במקרה של עמרם מצנע, תביא לקמפיין נגדו שיוריד את ערך מנייתו ויקשה על סיכוייו בפוליטיקה הישראלית.

כאמור, גנץ התייחס לחקירות ראש הממשלה וכן לאפשרות כי יצטרף בקרוב לחיים הפוליטיים. "אם ביבי ייבחר פעם נוספת, ולא תהיה האשמה פלילית, הוא ראוי להיות ראש ממשלה", התייחס גנץ לרה"מ נתניהו בכנס בנושא המרחב הכפרי שהתקיים במכללת ספיר שבשדרות. בנוגע להתמודדות אפשרית בבחירות הבאות אמר הרמטכ"ל לשעבר: "אני שוקל בשיא הרצינות".

עוד טען בכנס כי הוא ראה באופן אישי ומקרוב כיצד עובד ראש ממשלה בישראל. "בשפה עממית, 'אשכרה', זה התפקיד הכי קשה במדינה, זה להיות מוטרד 24/7", אמר הרמטכ"ל ה-20 של צה"ל, והוסיף: "מאוד קל לעמוד בצד ולחבוט במי שעושה את השליחות". לצד זאת, הוא הוסיף כי יש לקצוב בחקיקה את כהונתם של ראשי הממשלה בישראל.