עהד תמימי מובלת על ידי שוטרים לבית המשפט הצבאי באזור יהודה ושומרון, רויטרס

אביה של עהד תמימי ביקר אותה במעצר: "מצב הרוח שלה טוב"

באסם תמימי נפגש עם בתו לראשונה מאז שנעצרה. הוא ציין כי היא מעבירה את ימיה מאחורי הסורגים בקריאת ספרים ובלימודים, והוסיף: "המשפט יהיה ארוך והיא הולכת לסבול מאוד"

  • פורסם ב:
  • 20/03/2018 17:15
  • |
  • כתבים:
  • AP

עהד תמימי בת ה-17, העצורה בישראל בגין איום ותקיפת חיילי צה"ל, תגיע מחר לדיון נוסף בעניינה. בשבוע שעבר הגיע אביה לבקר אותה בשבוע שעבר, בפעם הראשונה מאז שהיא ואשתו נעצרו בדצמבר האחרון.

האב, באסם תמימי, סיפר בריאיון לסוכנות הידיעות AP כי הוא שוחח עם השתיים במשך כ-45 דקות בעזרת טלפון שמונח משני צידי החלון. הוא ציין כי "מצב הרוח שלהן טוב", והוסיף כי בתו מעבירה את ימיה במאסר בקריאת ספרים ובעשיית מטלות לבית הספר, בדגש על לימודי אנגלית.

תמימי האב העביר ביקורת על התנהלות בית הדין הצבאי, וציין כי הוא מונע מעיתונאים להיות נוכחים במשפט. על הדיון שייערך מחר הוסיף: "המשפט הולך להיות ארוך והן הולכות לסבול מאוד".  

לעוד כתבות בחדשות עשר >>

הותר לפרסום: אביה של עדי ביטי הוא החשוד בעבירות מין בקטינות

תקרית אלימה ביריד אימוץ בעלי חיים

תיעוד: מתנחל משסה את כלבו בכבשים של פלסטינים

עהד תמימי מובלת על ידי שוטרת לבית המשפט הצבאי באזור יהודה ושומרון

עהד תמימי מובלת על ידי שוטרת לבית המשפט הצבאי באזור יהודה ושומרון( רויטרס)

 

המקרה של תמימי סחף אחריו תשומת לב בין-לאומית, והנערה הפכה לגיבורה פלסטינית. המקרה גם הביא עמו הרבה תגובות וביקורת על כך שישראל תובעת בני נוער, והפנה את תשומת לב הציבור לדרך שבה פועלת המערכת הצבאית בישראל. על פי נתונים שמובאים בכתבה של סוכנות הידיעות האמריקנית, כמעט 100% מהפלסטינים שהועמדו לדין בבית משפט צבאי הורשעו.