המרכז הבינתחומי הרצליה, הבינתחומי הרצליה

באישור המל"ג: הבינתחומי בהרצליה יוכל להגיש סטודנטים לדוקטורט

בזאת הפך למוסד האקדמי הפרטי הראשון שיפתח תכנית לתואר שלישי, לאחר שהגיש בקשה ועמד בתנאי הסף של המל"ג. ועד ראשי האונ': "החלטה מוטעית שבאה על חשבון קידום המחקר"

המועצה להשכלה גבוהה אישרה היום (שלישי) למרכז הבינתחומי בהרצליה להגיש בקשה לפתיחת תכנית לתואר שלישי (דוקטורט) במשפטים. בזאת הפך למוסד האקדמי הפרטי הראשון המגיש סטודנטים לדוקטורט. בוועד ראשי האוניברסיטאות מחו על ההחלטה.

 

ההחלטה התקבלה על רקע החלטת המל"ג משנת 2014 ולפיה מוסדות להשכלה גבוהה שטרם הוסמכו להענקת תואר שלישי, רשאים להגיש בקשה לפתיחה של תכניות לתואר שלישי, בתנאי שעמדו בתנאי הסף שקבעה המל"ג.

 שר החינוך נפתלי בנט
 

שר החינוך ויו"ר המל"ג נפתלי בנט: "יום חג לאקדמיה בישראל" (רויטרס)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

התחזה לאדם אחר - וביצע עבירות מין בצעירה מוגבלת שכלית

ירידה של 14% בהתחלות הבנייה ב-2017; פחות דירות בבנייה פעילה

9 שנים אחרי שנער מת בטיול: שירות לציבור נגזר על רכז הטיולים

עוד בינואר 2016 הגיש המרכז הבינתחומי בקשה להגשת תכנית לתואר שלישי במשפטים. הבקשה נבדקה בקפידה והיא הובאה לדיון במל"ג, לאחר שנמצא כי המוסד עמד בכל תנאי הסף.

התכנית תבחן על ידי ועדה בינלאומית מטעם המל"ג, כאשר במקביל ייבדקו ההיבטים התקציביים והתכנוניים. במידה שהבדיקות וחוות הדעת של הוועדה הבינלאומית יהיו חיוביות, יוכל המוסד לפתוח את התכנית לתואר שלישי במשפטים.

שר החינוך ויו"ר המל"ג, נפתלי בנט: ״היום אנחנו עושים היסטוריה - לראשונה, נאפשר פתיחת מסלול דוקטורט במכללה פרטית במדינת ישראל. מדובר בבשורה לעולם האקדמיה ובשורה לסטודנטים. לאחר עשור של גרירת רגליים הגענו להחלטה טובה, למען גיוון המחקר האקדמי והרחבת אפשרויות ההשכלה עבור הסטודנטים. פתיחת עולם המחקר למוסדות נוספים יעצים את המחקר גם באוניברסיטאות, יעודד עוד מוחות מבריקים ומצוינים להמשיך לתארים מתקדמים ויזניק את איכות המחקר האקדמי במדינת ישראל".

מוועד ראשי האוניברסיטאות נמסר: "מדובר בהחלטה מוטעית שרק מחזקת את המועדון האליטסטי והסגור של המרכז הבינתחומי, וזאת משיקולים של אגו וכבוד, הבאים על חשבון קידום המחקר המשמעותי במדינת ישראל".

מלשכת נשיא המרכז הבינתחומי, פרופ' אוריאל רייכמן, נמסר: "המרכז הבינתחומי מברך על החלטת המועצה להשכלה גבוהה לפתוח בהליך שיאפשר לו להעניק תארי דוקטורט. ההחלטה התקבלה לאחר שהמרכז הבינתחומי עמד בשורה של דרישות אקדמיות, כלכליות ומנהליות מחמירות, שנקבעו ע"י המועצה להשכלה גבוהה. במשך שמונה שנים מנע הקטל האוניברסיטאי כל דיון בבקשות המרכז הבינתחומי להענקת תואר דוקטורט. רק מנהיגותו של יו"ר המועצה להשכלה גבוהה ושר החינוך נפתלי בנט שלא נרתע מלחץ ועד ראשי האוניברסיטאות, אפשרה את קבלת ההחלטה". 

מעיריית הרצליה נמסר: "עיריית הרצליה מברכת על החלטת המועצה להשכלה גבוהה לאפשר למרכז הבינתחומי בהרצליה להפוך לאוניברסיטה! כזכור, לפני ארבע שנים נחתמה אמנה בין הרצליה לבין המרכז הבינתחומי, בה התחייבות לפעול להעמקת הקשר לטובת תושבי העיר ולמען הדור הצעיר".