טיפול פלסטי - אילוסטרציה, חדשות עשר

חופשות ורכבי פאר: מה משפיע על החלטות מקצועיות של פלסטיקאים?

חברות המוכרות חומרי טיפול מממנות טיולי יוקרה לחו"ל - בתמורה לרכישת 300 מזרקים. יו"ר איגוד הפלסטיקאים: "תחום הרפואה האסתטית לחלוטין לא מפוקח". צפו בתחקיר המלא

כל אדם שהולך לטיפול אצל קוסמטיקאי, מצפה לקבל את הטיפול הטוב ביותר. אולם, תחקיר חדשות עשר העלה כי בחירת החומרים לשימוש במטופל בתחום הפלסטיקה, אינו נובע בהכרח מהשיקול הרפואי הטוב ביותר. בתמורה לקניית 300 מזרקים של חומרי מילוי, אותם חברות מסוימות מוכרות לרופאים לצורך טיפול בלקוחותיהם, זכו פלסטיקאים לטיול יוקרתי באתרים אטרקטיביים ברחבי העולם.

בין היתר, כוללת החופשה נסיעה ברכבי יוקרה כגון למבורגיני ופרארי, טיסה במסוק, וכן מסיבות מפוארות. מה שקשה למצוא באירועים אלו, הם תכנים רפואיים. זאת, למרות שהחוק מחייב שלפחות 80% מתכני הכנס יהיו מדעיים. דבר נוסף שהחוק אוסר כמובן, הוא התניית ההשתתפות ברכישת תרופות או ציוד רפואי.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

אנטישמיות ונשף במרפסת של היטלר: הארגונים שמשתלטים על אוסטריה

בחשד שניסה לחדש תשתית טרור: נעצר מנהיג הג'יהאד האסלאמי בגדה

5 סעיפי משמעת צפויים להחליף הקוד האתי של פרופ' כשר באקדמיה

 טיפול פלסטי - אילוסטרציה
 

טיפול פלסטי - אילוסטרציה (חדשות עשר)

 

"מבחינה עקרונית אסור בהחלט להתנות השתתפות בכנס כלשהו או בנסיעה בכך שרופא ירכוש או ישתמש במוצרים רפואיים כלשהם, יותר או פחות", קבעה ד"ר תמי קרני, יו"ר הלשכה לאתיקה של ההסתדרות הרפואית בישראל. "אנחנו נגד מצב שבו הטיפול שהרופא נותן הוא בהשפעה של איזשהן הטבות או טובות הנאה", אמר ד"ר מאיר כהן, יו"ר איגוד הפלסטיקאים.

אחת הבעיות בנושא הוא שחומרים למילוי קמטים רשומים כאביזרים רפואיים. זאת, למרות העובדה שהם מכילים תרופות. "אנחנו המלצנו למשרד הבריאות להפוך את הסיווג של חומרי הזרקה מאביזר לתרופה", אמר כהן. לחדשות עשר נודע כי למשרד הבריאות הגיעה תלונה רשמית בנושא, אך דבר לא נעשה בנידון.

"כולם מבינים שהכיוון שהתחום הזה הולך אליו הוא לא כיוון טוב", קבע כהן, "התחום של הרפואה האסתטית הוא לחלוטין לא מפוקח. אם לא די בכך, הרי שבשנים האחרונות שוק זה גדל משמעותית. "אם פעם זה היה מוגבל לאנשים עשירים או מפורסמים, היום כל אחד רוצה לשפר משהו, אם זה בזריקה או בטיפול אחר. זה משהו שהוא מקובל", חתם כהן.

 דוקטור מאיר כהן, יו"ר איגוד הפלסטיקאים
 

דוקטור מאיר כהן, יו"ר איגוד הפלסטיקאים (חדשות עשר)

 

תגובת חברת אלפאמדיקס: "הכנס המדובר הוא כנס מקצועי מקיף מהשורה הראשונה. משתתפי הכנס הינם מבין בכירי הרפואה האסתטית בארץ אשר נמנים עם לקוחות החברה זה כמה שנים וממילא בוחרים בחומרי המילוי שלנו במרפאותיהם. הרופאים המשתתפים בכינוס מממנים את הוצאות הטיסות והאירוח בתשלום תוספת למחיר הקנייה של המוצרים שאותם הם רוכשים במסגרת הרשמתם לכנס. 'אלפאמדיקס' מממנת את התשלום בעבור הכנס המדעי והרופאים המרצים המוזמנים".

תגובת חברת לומינרה דרם: "מדובר במכירה ישירה של חומרי מילוי מהחברות ללקוחותיהן הרופאים לפי קודים מסחריים רגילים. בניגוד לתחום התרופות שבו הלקוחות הסופיים הם המטופלים, כאן הלקוחות הם הרופאים ולכן הנחות ללקוחות אלו הן לגיטימיות. החברה אכן ארגנה אשתקד כנס מקצועי לרופאים הקונים ממנה בלאו הכי לאורך השנה חומרי מילוי".

תגובת משרד הבריאות: "למיטב בדיקתנו לא התקבלה תלונה. בעקבות פניית חדשות עשר נבדוק את הנושא. בימים אלו משרד הבריאות עובד על הוראות מחייבות לכלל עובדי מערכת הבריאות בנוגע לשיתופי פעולה עם גורמים מסחריים במערכת".