היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט בנאום באוניברסיטת תל אביב, פייסבוק

מנדלבליט נגד אולמרט: "הבל הבלים וחסר כל ביסוס" • פרסום ראשון

היועץ המשפטי ביטל את דבריו של ראש הממשלה לשעבר, שתקף בכירים במערכת המשפט. גם פרקליט המדינה לא נשאר חייב: "עבריין שיצא מהכלא מרשה לעצמו להשמיץ ולהכפיש"

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט גינה היום (שני) באירוע פרידה לניצב מני יצחקי את ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בעקבות ריאיונות שערך בימים האחרונים ובהם תקף בכירים במערכת המשפט.

"הפרקליטים שניהלו את תיקי החקירה פעלו כשליחי הציבור, כמי שרואים לנגד עיניהם את טובת הציבור ואכיפת החוק", אמר מנדלבליט, "אמירותיו של מר אולמרט אודות מערכת אכיפת החוק ואישים מרכזיים הן הבל הבלים וחסרות כל ביסוס".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

אנטישמיות ונשף במרפסת של היטלר: הארגונים שמשתלטים על אוסטריה

בחשד שניסה לחדש תשתית טרור: נעצר מנהיג הג'יהאד האסלאמי בגדה

5 סעיפי משמעת צפויים להחליף הקוד האתי של פרופ' כשר באקדמיה

 היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט בנאום באוניברסיטת תל אביב
 

היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט בנאום באוניברסיטת תל אביב (פייסבוק)

 

"בתי המשפט קבעו קביעות עובדתיות ומשפטיות חד משמעיות אודות התנהגותו", הוסיף היועץ המשפטי לממשלה, "לפיכך המרחק בין הדברים שהשמיע מר אולמרט אודות התנהלות מערכת אכיפת החוק בחקירתו ובניהול התיקים נגדו בבית המשפט, לבין אופן התרחשות הדברים במציאות הוא כמרחק המזרח מן המערב. היה עדיף שדברים לא מבוססים אלה לא היו נאמרים מעולם".

גם פרקליט המדינה, שי ניצן, יצא היום בחריפות נגד ראש הממשלה לשעבר. "איך יכול להיות שאהוד אולמרט, עבריין שהורשע בעבירות שוחד והפרת אמונים שזה עתה יצא משערי הכלא מרשה לעצמו להשמיץ ולהכפיש ללא כל ביסוס אישים בכירים וישרי דרך במערכת אכיפת החוק ובכך פוגע באמון הציבור", אמר ניצן בכנס סגור של משרד המשפטים.

פרקליט המדינה שי ניצן
 

פרקליט המדינה שי ניצן (ארן דולב)

 

"היינו מצפים שהארץ תרעש על דברים חמורים אלו וכי אמירות מסוג זה יזכו לגינוי ברור בציבור הרחב" הוסיף פרקליט המדינה, "מתן במות לדברים אלה משדר מסר ציבורי בעייתי הפוגע במאבק בשחיתות שאל לנו כחברה המכבדת חוק להשלים עמו".

ניצן לא חסך ביקורת עקיפה גם מלשכת עורכי הדין, שהזמינו את אולמרט לכנס."פורסים לו שטיח אדום בפורומים ציבוריים", טען ניצן. בנוסף, פרקליט המדינה ביקר את דבריו של ח"כ מוטי יוגב נגד בג"צ.