בסאם א-סעדי בכיר הג'יהאד האסלאמי בגדה המערבית, ללא קרדיט

בחשד שניסה לחדש תשתית טרור: נעצר מנהיג הג'יהאד האסלאמי בגדה

שב"כ ומג"ב עצרו את בסאם א-סעדי בן ה-57. א-סעדי היה בעברו אסיר בכלא הישראלי. כמה מבני משפחתו היו מעורבים בפעילויות טרור. בשלב זה לא ברור אם יוגש נגדו כתב אישום

כוחות הביטחון עצרו הערב (שני) בג'נין את בסאם א-סעדי, מנהיג הג'יהאד האסלאמי בגדה המערבית. זאת בחשד שא-סעדי ניסה לחדש תשתית טרור של הארגון בגדה. בשלב זה לא ברור האם יוגש נגד א-סעדי כתב אישום וייתכן שהוא ישוחרר.

א-סעדי בן ה-57 נולד במחנה הפליטים בג'נין ומספר חברים במשפחתו היו מעורבים בפעילויות טרור נגד ישראל ולפי הפלסטינים, כמה מהם נעצרו במסגרת הניסיונות הישראלים ללכוד את א-סעדי. בתקשורת הפלסטינית דווח כי שני בניו נהרגו במסגרת "ההתנגדות לישראל". א-סעדי שהה בעברו בכלא הישראלי אולם שוחרר לפני מספר שנים. כמו כן, רעייתו שהתה אף היא בכלא הישראלי.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

חמאס הזמין את אבו מאזן לעזה: נתגבר יחד על המתיחות

תיעוד: מתנחל משסה את כלבו בכבשים של פלסטינים

עדיין בשליטה: מסע הניצחון של אסד ברוטה א-שרקיה

מוקדם יותר היום הובא למנוחות עדיאל קולמן בן ה-32, שנרצח אתמול בפיגוע הדקירה בעיר העתיקה בירושלים, בנוכחות מאות בני אדם. קולמן, אב לארבעה, סיים אתמול את יום עבודתו בחפירות הארכיאולוגיות בעיר דוד כשהותקף על ידי המחבל הפלסטיני, תושב הכפר עקרבה הסמוך לשכם. במסגרת ההספדים, אמר הרב הראשי לישראל, דוד לאו, כי "הילדים שואלים איפה אבא".

שר החקלאות, אורי אריאל, ספד אף הוא לעדיאל. "הנקמה שלנו היא ההיאחזות, ההתיישבות, אני מקווה שנצליח לקדם את הבנייה בירושלים וביהודה ושומרון, ולומר באופן הכי ברור - בין הירדן לים תהיה מדינה אחת ריבונית, היא מדינת ישראל. אין לאף אחד אחר זכות על הארץ הזו".

בתוך כך, השגריר האמריקני בישראל, דיוויד פרידמן, התייחס לרצח של עדיאל, וכן לפיגוע בערב שבת, שבו נפלו קצין וחייל צה"ל. "טרגדיה בישראל", כתב פרידמן בחשבון טוויטר שלו, "שני חיילים צעירים, נתנאל קהלני וזיו דאוס נרצחו בצפון, ואב לארבעה נרצח בירושלים, ע"י מחבלים פלסטינים. כל כך הרבה ברוטליות וללא גינוי מצד הרשות הפלסטינית! אני מתפלל בשביל המשפחות והפצועים – כל כך הרבה עצב".