במרכז עם חולצת הפסים: עדיאל קולמן מכוכב השחר, שנרצח בפיגוע בעיר העתיקה בירושלים, ללא קרדיט

אב לארבעה מבנימין נרצח בפיגוע בעיר העתיקה בירושלים

עדיאל קולמן, בן 32 מכוכב השחר, נדקר לאחר שסיים לעבוד בעיר דוד ועשה דרכו לרכבת הקלה. הוא נפצע קשה מאוד וכעבור כמה שעות מת מפצעיו. שוטר שהיה במקום הרג את המחבל

עדיאל קולמן בן ה-32, אב לארבעה מכוכב השחר, שנדקר בפלג גופו העליון בפיגוע הדקירה בעיר העתיקה בירושלים, מת אמש (ראשון) בבית החולים שערי צדק שבעיר, אליו הובהל במצב קשה מאוד. המחבל, עבד א-רחמן בני פדל מהכפר עקרבה הסמוך לשכם, נורה למוות במקום, ככל הנראה על ידי שוטר. 
 

קולמן, שעבד בחמש השנים האחרונות כאיש צוות מסגרים בחפירות הארכיאולוגיות בעיר דוד, צעד כבכל ערב לכיוון הרכבת הקלה שבירושלים בדרך חזרה לביתו. לפני שהספיק להגיע לתחנה, נדקר על ידי המחבל. הוא הובהל כאמור לבית החולים עם פציעות קשות, נותח בחדר הטראומה ולאחר מכן הועבר לטיפול נמרץ, שם נקבע מותו. הלוויתו תתקיים היום בשעה 11:00 בבית העלמין בכוכב השחר.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ניצחון צפוי: מדגמי הבחירות ברוסיה - פוטין קיבל 74% מהקולות

הקטל בכבישים נמשך: ילדה בת שלוש נהרגה בטבריה

פרס ישראל לעלייה וקיבוץ גלויות יוענק לנתן שרנסקי

במרכז עם חולצת הפסים: עדיאל קולמן מכוכב השחר, שנרצח בפיגוע בעיר העתיקה בירושלים
 

במרכז עם חולצת הפסים: עדיאל קולמן מכוכב השחר, שנרצח בפיגוע בעיר העתיקה בירושלים (ללא קרדיט)

 

קולמן, מהיישוב קשת שברמת הגולן, הותיר אחריו כאמור אישה וארבעה הילדים - הבת הבכורה בכיתה ג', השנייה בכיתה א', בן בגן ובן במשפחתון. ממועצה אזורית מטה בנימין נמסר: "כואבים את מותו של עדיאל, צוותי המועצה ילוו את המשפחה ואת היישוב כוכב השחר בכל אשר יידרש. אנו שולחים תנחומינו למשפחת קולמן וליישובים קשת וכוכב השחר".

מעיר דוד, שם כאמור עבד קולמן באתר החפירות הארכיאולוגיות, נמסר: "עיר דוד אבלה וכואבת את הירצחו של עדיאל קולמן. עדיאל היה עובד מסור ונאמן, איש צוות אהוב ואיש משפחה למופת. תנחומים למשפחה".

 זירת האירוע
 

זירת האירוע (ללא קרדיט)

 

בתוך כך, כוחות מהחטיבה המרחבית "שומרון" בשיתוף כוחות שב"כ ומג"ב ביצעו הלילה מיפוי הנדסי לצורך הריסת בית המחבל, ותחקרו את בני משפחתו. במקביל, כוחות שפעלו בכפר עילאר שבשומרון איתרו בית מלאכה לייצור נשקים בלתי חוקיים והחרימו עשרות כלי עבודה ואמצעים שונים אשר משמשים לייצור נשקים. כמו כן הם החרימו עשרות אלפי שקלים שניתנו כתגמול על פעולות טרור.

בווידאו: פעולות המיפוי ההנדסי לקראת הריסת בית המחבל

אביו של המחבל אמר בראיון לערוץ אל-קודס כי המשפחה הופתעה לשמוע על כך. "הופתענו ממה שקרה, היום בבוקר הוא לקח את אישור הכניסה ונסע לירושלים, זו לא הפעם הראשונה שהוא עושה את זה", אמר.

במסגרת חקירת הפיגוע, בכוחות הביטחון מנסים להבין כיצד הצליח המחבל להגיע לירושלים באין מפריע, וכיצד עבר את הבידוק הביטחוני באזור העיר העתיקה כשהוא נושא עמו סכין.

הסכין באמצעותה דקר המחבל את המאבטח
 

הסכין באמצעותה דקר המחבל את המאבטח (ללא קרדיט)

 

חובש רפואת חירום במד"א פנחס בלזברג הלומד בישיבת עטרת כהנים הסמוכה שהגיע מהראשונים למקום האירוע סיפר: "מיד כשקיבלתי את הקריאה על הפיגוע לקחתי את תיק ההחייאה ואת והאלונקה שיש לנו באופן קבוע בישיבה ורצתי למקום. על המדרכה שכב צעיר בשנות ה-20 בהכרה כשהוא סובל ממספר פצעי דקירה בפלג גופו העליון ובגפיים. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני מציל חיים שכלל חבישה עם תחבושת מיוחדת ועצירת דימומים ופינינו אותו לטרקטורון מד"א שהגיע למקום והוציא אותו מהעיר העתיקה לניידת טיפול נמרץ של מד"א שמפנה אותו במצב קשה מאוד לביה"ח."

פרמדיקית מד"א אילנה אברמס שטיפלה בפצוע סיפרה: "סמוך לשער האריות חברנו לטרקטורון של מד"א שהוציא את הפצוע, גבר כבן 30 כשהוא סובל ממספר פצעי דקירה בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים, נוזלים ותרופות ופינינו אותו לבי"ח תוך כדי המשך טיפול רפואי מציל חיים כשמצבו קריטי. בביה"ח הצוות המתין לנו וממשיך להאבק על חייו".

המחבל מפיגוע הדקירה בירושלים עבד אל-רחמן בני פדל
 

המחבל מפיגוע הדקירה בירושלים עבד א-רחמן בני פדל (ללא קרדיט)