כוחות טורקיה ובעלי בריתה מניפים דגלים בעיר עפרין, רויטרס

הישג לארדואן: "צבא טורקיה כבש את המעוז הכורדי בסוריה"

לפי הכוחות הלוחמים, הצבא ונאמניו תפסו את השליטה על מרכז העיר עפרין. ארדואן: "ברחו עם זנב בין הרגליים". הכורדים הכחישו את הידיעה. הנשיא אסד ביקר את חייליו ברוטה

כוחות הצבא הטורקי ובעלי בריתם מקרב המורדים הסורים השלימו הבוקר (ראשון) את כיבוש העיר עפרין, שנמצאת בצפון סוריה - כך לפי דובר הכוחות הלוחמים. לדבריו, לאחר קרבות קשים שנמשכו כחודשיים, הבוקר נסוגו רוב הכוחות ששלטו בעיר, והשאירו אותה בידי כוחות ארדואן.

למרות הגינוי הבינלאומי, טורקיה החליטה לכבוש את העיר מידי ארגון ה-YPG, אותו ארדואן מכנה ארגון טרור, בעקבות הזדהותו עם מפלגה כורדית שהתקוממה בעבר במדינה. במהלך הלחימה המתמשכת, הפציץ הצבא הטורקי גם את כוחות אסד, שבאו לעזור לכורדים המקומיים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

לכדורגל חוקים משלו: מאור בוזגלו הצטלם עם קפטן נבחרת איראן

תיעוד: תושב חברון קשר חמור לרכב נוסע - וגרר אותו על הכביש

ראש העיר טבריה הותקף; דלת בניין העירייה ורכב עובד הוצתו

 כוחות טורקיה בעיר עפרין
 

כוחות טורקיה בעיר עפרין(רויטרס )

 

"מרכז העיר אפרין נמצא תחת שליטה שלנו כבר משעות הבוקר", הכריז נשיא טורקיה, רג'פ טאייפ ארדואן, "דגלי הצבא הטורקי הועלו במרכז העיר". "רוב המחבלים כבר ברחו עם זנבות בין הרגליים", הוסיף הנשיא בלעג, "הכוחות המיוחדים שלנו ובעלי בריתם מנטרלים את המלכודות שנותרו. במרכז אפרין מתנופפים סמלים של אמון ויציבות, במקום סמרטוטים של טרוריסטים".

על פי הצבא הטורקי, כ-150 אלף מקומיים עזבו את העיר בימים האחרונים. לטענת טורקיה, הפסקת האש ההומניטרית הכוללת במדינה אינה מתייחסת גם לאזור זה.

 כוחות טורקיה חוגגים את כיבוש עפרין
 

כוחות טורקיה חוגגים את כיבוש עפרין (רויטרס)

 

מקורות כורדים הכחישו את הידיעה, וטענו כי לא נכנעו וכי הקרב יימשך. לדבריהם, הם פינו את תושבי העיר עקב ה"טבח" שמבצעים כוחות ארדואן בתושבים. הכורדים טענו כי כוחות ארדואן הרסו אנדרטה מקומית, במה שמבחינתם מסמל "הפרה בוטה של התרבות וההיסטוריה של העם הכורדי".

בתוך כך, הנשיא הסורי בשאר אסד הגיע לבקר את חייליו ברוטה א-שרקייה שבפרברי דמשק. אתמול דיווחה סוכנות הידיעות הרוסית TASS כי למעלה מ-10,000 בני אדם נמלטו הבוקר מאזור הקרבות. זאת בצל הדיווחים על כך שצבא סוריה, שנתמך על ידי רוסיה ואיראן, השתלט על 70% מהשטח שהיה בשליטת המורדים עם כניסת מלחמת האזרחים בסוריה לשנתה השמינית.

 אסד ביקר את חייליו ברוטה א-שרקיה
 

אסד ביקר את חייליו ברוטה א-שרקיה (סאנא)

 

במוסקבה ובדמשק האשימו את המורדים בכך שהם מונעים מהאזרחים לעזוב את אזורי הקרבות אולם המורדים שהכחישו טענה זו, מסרו כי משטרו של אסד מעוניין בדילול האוכלוסייה והוסיפו כי הם מעוניינים לשוחח ישירות עם רוסיה בנוגע להפסקת אש.