"תם הסיוט": הישראלים שעוכבו באזרבייג'ן בשל קליעים שבו לארץ

יוסי ודליה בקר חדד חזרו לישראל תודות לפעילות שגרירות המדינה בבאקו. ב"חמש עם רפי רשף" סיפרה האישה: "התסריט הכי גרוע מבחינתי היה להיתקע שם כמה חודשים"

בני הזוג בקר חדד, שעוכבו במשך מספר שבועות באזרבייג'ן בשל קליעי נשק שנמצאו במזוודה, חזרו לארץ. כך הודיע הבוקר (ראשון) משרד החוץ. בהודעת המשרד נכתב כי חזרת בני הזוג התאפשרה בעקבות פעילות שגרירות ישראל בבאקו מול הרשויות באזרבייג'ן בסיוע של גורמים מדיניים ואחרים בישראל ועל רקע היחסים המיוחדים השוררים בין שתי המדינות. עוד נמסר כי בני הזוג בקר חדד שהו באורח חופשי באזרבייג'ן עד להשלמת ההליכים בעניינם, חרף העובדה שנשיאת קליעים מהווה עבירה פלילית על פי חוקי המקום.

בתוכנית "חמש עם רפי רשף" סיפרה דליה חדד על החזרה לישראל: "תם הסיוט – אני בארץ. התסריט הכי גרוע מבחינתי היה להיתקע שם כמה חודשים". חדד סיפרה על הרגעים בהם נעצרה "קראו לי למכס, בהתחלה הייתה רגועה וחשבתי ששכחתי מספריים או סיכות, אך פתאום שלפו חמישה כדורי רובה". חדד ציינה כי "בתחילה חשבתי שהשתילו לי את הכדורים, אך אז נזכרתי שהמזוודה הייתה אצל בתי החיילת".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

לאחר מצוד של חודש וחצי: נעצר רוצח הרב איתמר בן גל

הלך לעולמו בן 3 שטבע בסוף השבוע בצימר בגליל

התחזית: עלייה ניכרת בטמפרטורות, מחר שרב

 דליה ויוסי בקר חדד
 

דליה ויוסי בקר חדד (פייסבוק)

 

חדד אמנם רצתה לחזור לישראל במהרה, אך התנאים בה הוחזקה היו יכולים להיות גרועים יותר "חקרו אותי כמה שעות, אך בסיומה החזירו לי את הדרכון ושחררו אותי לבית מלון, בו שהיתי בכל התקופה", סיפרה. "אין לי ספק שאחזור לאזרבייג'ן, הכרתי שם חברים חדשים, אפילו האדם שחקר אותי הפך לחבר", אמרה.

בתחילת החודש פרסם יוסי חדד פוסט בפייסבוק הקורא לעזרה. "לכל מי שאינו יודע, אשתי דליה מעוכבת יציאה כאן כי התגלו אצלה במזוודה כדורי רובה מהשירות הצבאי של הילדים. הכדורים שהתגלו אצלנו נפלו במזוודה במקום שלא יכולנו לגלות אותם כשארזנו את הבגדים. אנו חייבים חשיפה תקשורתית בארץ על מנת לזרז את תאריך המשפט. ישנו בבאקו ישראלי נוסף שגם אצלו התגלו כדורים שכבר חודשיים שוהה כאן בהמתנה למשפט".

אשתו דליה שוחחה לאחר מכן עם מערכת "הצינור" בסקייפ וסיפרה כי הכדורים התגלו בבדיקה. "היו שם חמישה כדורים, בהתחלה הסברתי להם שאין סיכוי שזה הגיע ממני, ואז אחרי מחשבה נזכרתי שזו הייתה המזוודה של הבת החיילת שלי. הגעתי לשלושה ימים ואין לי מושג לכמה זמן אשאר".