אלפים ליוו למנוחות את נתנאל; שיפור במצב החייל שנפצע קשה מאוד

הלוויתו של סמל קהלני שנפל בפיגוע הדריסה ביום שישי נערכה הלילה, והלוויתו של סרן זיו דאוס תיערך בצהריים. מצבו של החייל הנוסף שנפצע בינוני נותר ללא שינוי

  • פורסם ב:
  • 17/03/2018 21:01
  • |
  • עודכן ב:
  • 18/03/2018 07:20
  • |
  • כתבים:
  • אלי לוי

הפיגוע בשומרון: מבית החולים בילינסון נמסר הבוקר (ראשון) כי חל שיפור במצב החייל שנפצע קשה מאוד בפיגוע הדריסה סמוך למבוא דותן ביום שישי וכי הוא יצא מסכנת חיים. מצבו של החייל הנוסף שנפצע בינוני נותר ללא שינוי.

בתוך כך, כוחות צה"ל פעלו הלילה במרחב הכפר ברטעה וביצעו סריקות לאיתור אמצעי לחימה בלתי חוקיים שבמהלכן נמצאו חלקי כלי נשק ורובה אוויר מאולתר. במהלך הלילה נעצרו באיו"ש שמונה מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון.

אלפים ליוו הלילה למנוחות את סמל נתנאל קהלני, בבית העלמין במושב אליקים. הלוויתו של סרן זיו דאוס תיערך היום בצהריים בבית העלמין בחולון. טרם הלוויה, אביו של קהלני, דני, אמר כי יש לגזור על המחבל גזר דין מוות. "רק אם ייפגע חלילה בן משפחה של אחד המנהיגים אז יתעוררו כאן", טען, "אני לא יודע איך נתמודד. זה שבר אותי. גם עכשיו, עוד לא מעכלים. זה מאוד קשה, אני לא יודע מה לעשות, איך אני אמשיך את החיים. זו מכה לכל המשפחה".  

"נתנאל היה ילד מתנה. אני מודה לאלוהים שנתן לי את הילד הזה", אמרה האם, נעמי, "הוא היה לב זהב, נשמה טהורה, ילד מדהים. בכל מקום אהבו אותו, עזר לכולם, תמיד מחייך, לא שומר בלב טינה לאף אחד. אני ממש מודה שהוא היה הילד שלי. דיברתי איתו אתמול, ביום שישי."

 נתנאל קהלני ההרוג מפיגוע הדריסה
 

"ילד מתנה". נתנאל קהלני

 

רק שנתיים וחצי הפרידו בינו לבין אחריו בן ה-17.5, אבישי. "זה לא פשוט לאבד אח שקרוב אליי. הוא תמיד תמך בי. תמיד חייך. בעל המון חוש הומור", סיפר, "כל מי שמכיר אותו באמת יודע איזה לב טוב היה לו. ושהוא תמיד שמח לעזור בכל דבר. פשוט נשמה טובה. עצוב לנו שככה הוא הלך בגלל אחד שנטל חיים".

"זוהי משפחה מפוארת ויקרה", אמר איציק חולבסקי, ראש מועצת מגידו, "המועצה כולה מרכינה ראש היום לזכרו של חייל שהיה גם מוכשר, גם נבון, גם נעים הליכות, גם בן נפלא וגם חייל מצטיין, ואני רוצה להביע את התנחומים למשפחה ולכל מי שהכיר אותו".

מפקד גדוד "קדם", סגן-אלוף שרון איטח, בו שירת דאוס ושני החיילים הנוספים שנפצעו, אמר אתמול: "אני כואב את כאבן של המשפחות ומשתתף בצערן. נמשיך לתמוך וללוות אותן. לפצועים אאחל החלמה מהירה ושישובו אלינו במהרה. בפיגוע שאירע ביום שישי איבדנו מפקד מחלקה מצטיין, סרן זיו דאוס, וסמל נתנאל קהלני מפלוגת הניוד של חטמ"ר מנשה. בנוסף, שני לוחמים, מג'ד ומיכאל, נפצעו באורח בינוני וקשה, יחד עם זאת הגדוד מבצעי וחזק וימשיך לבצע פעילויות מבצעיות רבות בכל זמן שיידרש על מנת להבטיח את הביטחון והשקט לתושבים".