אזרחים סוריים עוזבים את רוטה א-שרקייה, רויטרס

סוריה: למעלה מ-10,000 פליטים נמלטו היום מרוטה א-שרקיה

לפי משרד ההגנה הרוסי, אלפי אנשים ממשיכים לעזוב את אזור הקרבות החרב שבפרברי דמשק. הצבא הסורי השתלט על 70% מהשטח שהיה בשליטת המורדים

הנטישה ההמונית של רוטה א-שרקיה נמשכת: סוכנות הידיעות הרוסית TASS דיווחה הבוקר (שבת) כי למעלה מ-10,000 בני אדם נמלטו הבוקר מאזור הקרבות שבפרברי דמשק. זאת בצל הדיווחים על כך שצבא סוריה, שנתמך על ידי רוסיה ואיראן, השתלט על 70% מהשטח שהיה בשליטת המורדים עם כניסת מלחמת האזרחים בסוריה לשנתה השמינית.

במוסקבה ובדמשק האשימו את המורדים בכך שהם מונעים מהאזרחים לעזוב את אזורי הקרבות אולם המורדים הכחישו טענה זו, מסרו כי משטרו של אסד מעוניין בדילול האוכלוסייה והוסיפו כי הם מעוניינים לשוחח ישירות עם רוסיה בנוגע להפסקת אש. בד בבד, דיווח ארגון לזכויות אדם כי למעלה מ-150 אלף איש נעקרו מבתיהם בעקבות הלחימה באזור עפרין, שגובלת בטורקיה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הפיגוע בשומרון: ממשיך להיות קשה מאוד מצבו של אחד הפצועים

התרחקות מהמערב והעלמת מתחרים: כך פוטין מבטיח ניצחון בבחירות

הפרלמנט הסיני אישר: שי יהיה הנשיא הסיני ללא הגבלת זמן

ארגון סורי לזכויות אדם מסר כי בתקיפות אוויריות שנערכו אתמול באזור נהרגו 80 בני אדם, מתוכם 14 ילדים. הבוקר נהרגו, לפי הדיווחים, 30 אנשים נוספים. התקיפות התרחשו למרות החלטת מועצת הביטחון שהתקבלה בחודש שעבר אשר לפיה קיימת דרישה להפסקת אש למשך חודש. ברוסיה ובסוריה טוענים כי המורדים שנמצאים באזורים שהותקפו אינם מוגנים על ידי הפסקת האש.

ביום חמישי דווח כי למעלה מ-12,500 בני אדם ברחו מרוטה א-שרקיה לתוך שטח שבשליטת הממשל הסורי לאחר שהצבא התקדם ונכנס אל מרחב העיר - במטרה לכבוש אותו. לפי דיווחי ארגוני זכויות אדם, מדובר בכמות הגדולה ביותר של אנשים שבורחים מהאזור שבשליטת המורדים, מאז תחילת הלחימה בו לפני כחודש.