המטבח הישראלי כובש את ניו יורק, חדשות עשר

"הומאז' לאוכל האמריקני בפיתה": השפים מישראל כבשו את ניו יורק

סצנת האוכל הישראלי, על כל גווניו, נמצאת בניו יורק כבר שנים. עכשיו, מאיר אדוני ואיל שני מצטרפים לשפים שכבר הותירו חותם בעיר הקולינרית: "מפיצים את התרבות"

ניו יורק, ניו יורק: אחרי שכיכבו בכל תכנית בישול אפשרית בישראל - ערבלו, הקציפו וקירמלו - החליטו השפים הישראלים שלא להסתפק ב"ביצה הישראלית" ולנסות לכבוש את ניו יורק. מאיר אדוני ואיל שני מצטרפים עתה לשפים ישראלים שכבר הותירו חותם קולינרי על העיר "הטעימה בעולם" ומנסים עכשיו ללמד עכשיו את האמריקנים לאכול פיתה בלי טפטופים על הג'ינס.

האוכל הישראלי בניו יורק מגוון והסצנה מהארץ נמצאת בעיר כבר שנים. לצד זאת, בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בכמות המסעדות של יוצאי הארץ בעיר הגדולה. "ברדיוס של שני ק"מ יש שבע מסעדות ישראליות. זה נהיה טרנד מטורף" אומרת עינת אדמוני, שפית ובעלת "בלבוסטה" ו"טעים" בניו יורק.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הכרזת טראמפ יצרה אווירת הסתה ועוררה לגיטימציה לביצוע פיגועים

התעלומה על פסי הרכבת: סודו האפל של עד המדינה ניר חפץ

מפגש חריג: דיפלומטים אמריקנים ואיראנים דנו בעתיד הסכם הגרעין

 המטבח הישראלי כובש את ניו יורק
 

המטבח הישראלי כובש את ניו יורק (חדשות עשר)

 

איל שני, שפתח בעיר סניף של מסעדת "המזנון", אומר ש"הישראלים באים עם דמעות של התרגשות, הם מרגישים שזה שלהם". לצד זאת, הוא טוען כי התפריט שונה מאוד מהתפריט שניתן למצוא בארץ: "יש פה הומאז' לאוכל האמריקני בתוך פיתה". שף מסעדת נור, מאיר אדוני, שנמצא בעיר במשך עשרה ימים בחודש, מספר על הניו יורקים שהם לא

מסורים לעבודה כמו ישראלים וטוען כי עובדיו "הם סוג של מכונות".

ניר מסיקה, שף ובעל מסעדת "תמנע" בניו יורק, טוען כי הישראלים צריכים לבוא בצניעות לעיר הגדולה: "אנחנו באים מבשלים מציגים את האוכל שלנו. לא כובשים את ניו יורק, יותר מפיצים את התרבות שלנו. משהו בנו צריך לשמור יותר על צניעות ברמה הזאת".