משה קסטל, נהג המונית שהורשע ברצח כפול בשנת 1997, חדשות עשר

"לא עשיתי את זה": נהג המונית שטוען כי הורשע ברצח שלא ביצע

משה קסטל היה נהג מונית שהתמכר להימורים ושקע בחובות. ב-20 השנים האחרונות הוא יושב במאסר. סדרה חדשה שתעלה בשבוע הבא חושפת פרטים חדשים שמעלים שאלות סביב הרשעתו

קרב הקסטל: למעלה משני עשורים יושב נהג המונית משה קסטל בכלא, אחרי שהורשע ברצח כפול בהרי ירושלים בספטמבר 1997. המשטרה, הפרקליטות, ושתי ערכאות משפטיות קבעו שקסטל הוא שרצח את חלפן הכספים יגאל דניאל, ואילן דבש, אבל נהג המונית מתעקש שהוא חף מפשע ושהרשעתו התבססה על ראיות נסיבתיות בלבד. במהלך השנים האחרונות מלווים את קסטל אלון מרום ואירית דולב במסגרת סדרה חדשה בשם "האזרח ק'" שתעלה בשבוע הבא ביס דוקו, וחושפת פרטים חדשים על הפרשה.

בסוף שנת 1997 נמצאו שתי גופות בהרי ירושלים על הכביש ליד נטף, מול הר הרוח. קסטל היה נהג מונית, מכור להימורים ושקוע בחובות כבדים. קסטל והחלפן דניאל היו חברי ילדות וביניהם התגלע סכסוך כספי. אילן דבש ככל הנראה עבר במקום במקרה – ונורה למוות. בעקבות מידע מודיעני, קסטל נעצר סמוך מאוד לרצח. "אני שמעתי על זה רק כשבאו אליי לבית מספר קסטל בסדרה החדשה, "באו אליי שוטרים ואמרו לי 'אתה חשוד ברצח'. עשו לי את כל הבדיקות. הפכו לי את המונית, הפכו לי את הבית. אין כלום. אני יודע שאני לא עשיתי את זה".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

התעלומה על פסי הרכבת: סודו האפל של עד המדינה ניר חפץ

המחבל בפיגוע הדריסה: בן 26 ששוחרר מהכלא לפני פחות משנה

רוסיה: בריטניה מנסה לגרור את ישראל להיסטריה האנטי-רוסית

 משה קסטל, נהג המונית שהורשע ברצח כפול בשנת 1997
 

משה קסטל, נהג המונית שהורשע ברצח כפול בשנת 1997 (חדשות עשר)

 

בזירת הרצח לא היו ממצאים ראייתיים שקשרו אליה את קסטל. כלי הירי לא נמצא ועד שראה את האירוע עצמו, לא היה בנמצא. קסטל היה עצור במשך חודש אך המשטרה נאלצה לשחררו כי לא היו בידיה מספיק ראיות. כחודש מאוחר יותר, אחרי האזנות סתר שביצעה המשטרה, נמצאו בביתו של קסטל 20 אלף דולרים. הוא נעצר והורשע בבית המשפט.

כבר לפני יותר עשור עלו שאלות בנוגע לתיק בשורה של תחקירים. קסטל טוען כי הכסף הושתל בביתו. בהמשך, בתו טענה בעבר כי שוטר שפגשה הודה בפניה כי השתילו את הכסף אצל אביה. "בחיים לא הוכח שזה הכסף של הרצח". אומר קסטל. יוצרי הסדרה, אלון מרום ואירית דולב סיפרו:  "ראינו שיש בו לא מעט סתירות וסימני שאלה שאיכשהו שום דבר לא הסתדר. גילינו שהסיפור שהוצג בבית המשפט לא בהכרח נובע מהראיות שהוצגו בפני בית המשפט. יש מקום לבחון את התיק הזה מחדש לאור כל הממצאים. יש בעיה להגיד שהבן אדם הזה הוא הרוצח. להגיד שהוא חף מפשע אנחנו לא יכולים".