המחבל בפיגוע הדריסה: בן 26 ששוחרר מהכלא לפני פחות משנה

עלא קבהא מברטעה, שהרג שני חיילים ופצע שניים נוספים, הוא דמות מוכרת לכוחות הביטחון, לאחר שישב בעברו בכלא הישראלי על השלכת בקבוקי תבערה ואבנים לעבר כוח צה"ל

עלא קבהא, בן ה-26 מברטעה הפלסטינית, הוא המחבל שהרג שני חיילים ופצע שניים נוספים בפיגוע הדריסה היום (שישי) בכביש 585 ממבוא דותן לכיוון חרמש. קבהא נמלט מזירת הפיגוע, אך נעצר ע"י כוחות הביטחון ופונה במצב קל לבית החולים הלל יפה בחדרה, שם יתוחקר ע"י שירות הביטחון הכללי.

קבהא, שאינו מחזיק בהיתר כניסה לישראל, הוא דמות מוכרת לכוחות הביטחון, לאחר שישב בעברו בכלא הישראלי על השלכת בקבוקי תבערה ואבנים לעבר כוח צה"ל, ושוחרר לפני פחות משנה. גם למשפחתו של המחבל יש עבר עשיר של עבירות ביטחוניות נגד ישראל. כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי כוחות הביטחון פושטים על הכפר ברטעא באזור, בו התגורר מבצע פיגוע הדריסה.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

מהומות בשטחים ובגדר הרצועה: שני חיילים נפצעו קל

מאות בני נוער השתתפו בצעדת תמיכה במבקשי המקלט

החשוד שהטריד את משפחתה של הנווטת הסגיר עצמו למשטרה - ושוחרר

  עלא קבהא בן 26 מברטעה, המחבל מפיגוע הדריסה בשומרון
 

עלא קבהא בן 26 מברטעה, המחבל מפיגוע הדריסה בשומרון (ללא קרדיט)

 

החיילים שנפגעו בפיגוע ביצעו משימות הגנת צירים במקום. צוות מד"א שהגיע למקום העניק להם טיפול רפואי ושני מסוקים של חיל האוויר הוזנקו כדי לפנותם לבית החולים בילינסון שבפתח תקווה. אחד הפצועים שהוגדר במצב קשה מאוד מורדם ומונשם ואילו הפצוע השני נמצא בהכרה מלאה והוגדר כפצוע בינוני. 

לא ברור אם המחבל שייך לארגון טרור מסוים או אם התכוון לבצע את הפיגוע מבעוד מועד כיוון שלא פרסם פוסט בפייסבוק. עם זאת, החמאס והג'יהאד האסלאמי בירכו על הפיגוע. דובר חמאס בעזה התייחס לאירוע הדריסה ואמר: ״הפיגוע היום בג'נין לאחר 100 יום מהחלטת טראמפ מגיע כדי להבהיר את המשך האינתיפאדה עבור העם הפלסטיני. המרד הזה נגד ההחלטה והכיבוש אינו גל זעם אלא פעולה מתמשכת עד לחירות מלאה של עמינו. המסר מהפיגוע הזה מדגיש כי ימי ההחלטה של טראמפ כבר עברו - העובדות ההיסטוריות לא ישתנו - אנחנו נעצב את גבולות העיר הקדושה ירושלים בדמינו ונשמור עליה דרך המשך ההתנגדות״.

 פוסט בפייסבוק ביום שחרורומהכלא של המחבל

פוסט בפייסבוק ביום שחרורו מהכלא של המחבל (ללא קרדיט)

 

מנגד, שר הביטחון אביגדור ליברמן, שהתייחס לפיגוע הצביע על גורם אחר כאשם בפיגוע: "טרם כניסת השבת התבשרנו על פיגוע קשה. אנו נפעל לגזר דין מוות למחבל, להריסת ביתו ולהענשת כל מי ששיתף פעולה. אין דבר כזה טרור בודדים. זה טרור שנתמך בידי אבו מאזן והרשות הפלסטינית שמשלמת כסף למשפחות המחבלים. אנחנו נעצור אותם".