מהומות בשטחים ובגדר הרצועה: שני חיילים נפצעו קל

העימותים התרחשו כחלק מ"יום זעם", בסימן 100 ימים להכרזת טראמפ על העברת השגרירות. חשש שמטענים מוסווים יונחו באירועים בגבול עזה. הפלסטינים דיווחו על שלושה פצועים

במהומות אלימות שהתרחשו היום (שישי) ביהודה ושומרון נפצעו שני חיילים קל. אחד מהם נפצע בפניו מזריקת אבנים במהלך הפרת סדר במחסום סמוך לטול כרם, ופונה לבית החולים מאיר. פלסטינים שעלו לכיוון היישוב יצהר יידו אבנים ופצעו חייל נוסף.

גם בגבול רצועת עזה פלסטינים הפגינו, בחמישה מוקדים שונים. המהומות הן חלק מ"יום זעם", המתרחש בסימן 100 ימים להכרזת טראמפ על העברת השגרירות. על פי דיווחים פלסטיניים, שלושה נפצעו במהלך העימותים כתוצאה מירי צה"ל.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

11 פצועים בהם ארבעה במצב קשה בתאונה סמוך לים המלח

החשוד שהטריד את משפחתה של הנווטת הסגיר עצמו למשטרה - ושוחרר

גשם של זהב: טונות של מתכות יקרות נפלו ממטוס ברוסיה

 עימותים בעזה
 

עימותים בעזה (סוה"י א-ריסאלה)

 

כ-100 מפגינים קיימו תהלוכות על הגדר, שבמהלכן הניחו דגלים באזור מעבר ארז. בצה"ל חוששים שהמפגינים יניחו מטענים מוסווים במהלך האירועים. 

כזכור, מספר מטענים הופעלו אתמול על גדר המערכת בצפון רצועת עזה. לא היו נפגעים באירוע. כתוצאה מפיצוץ המטענים, נזק נגרם לגדר המערכת. טנקים הגיבו בירי לעבר עמדות תצפית של חמאס וכלי טיס של חיל האוויר הגיבו אף הם לאירוע - ותקפו ברצועה. לפי הפלסטינים, ההפצצות התבצעו באזור בית חאנון. משרד הבריאות הפלסטיני הודיע כי לא היו נפגעים בתקיפות הישראליות. בצה"ל בודקים האם נורתה רקטת נ"ט מסוג אר.פי.ג'י לעבר הכוחות.

 פלסטינים מפגינים ברצועת עזה
 

פלסטינים מפגינים ברצועת עזה (סוה"י א-ריסאלה )

 

דובר צה״ל, תא״ל רונן מנליס, מסר בשיחה עם כתבים: ״אנחנו נפעל באופן חד עבור אלו שינסו להפוך את הגדר למקום בו מתבצע טרור. רואים בחמאס האחראי כריבון ברצועה".

בזירת האירוע אותרו מספר מטענים שהונחו כמאה מטרים בתוך שטח הרצועה ולא על הגדר. הפיצוץ אירע בזמן שכוח צה"ל, מגדוד 12 של גולני, עבר באזור אך לא בסמוך למטענים. ההערכה היא שהמטענים קשורים למחאת האוהלים שבמסגרתה מנסים הפלסטינים לקיים ״צעדות שיבה״ לתוך ישראל החל מיום האדמה בסוף החודש ועד ה-15 במאי, התאריך שבו מציינים הפלסטינים את יום הנכבה. המארגנים טוענים כי ביום פקודה עשרות אלפי עזתים יצעדו לעבר ישראל וינסו לעבור את הגדר בהמוניהם. לפי ההערכות, ייתכן שינסו לפוצץ הגדר בכמה מוקדים באמצעות מטענים כדי להקל על מעבר לתוך שטח ישראל.