מאות בני נוער השתתפו בצעדת תמיכה במבקשי המקלט

ילדים הפגינו סולידריות עם המיועדים לגירוש למדינות אפריקה. הזמר אביב גפן ולהקת בלקן ביט בוקס הופיעו בהתנדבות באירוע בתל אביב. אתמול בג"ץ הוציא צו זמני נגד הגירוש

גירוש מבקשי המקלט: מאות ילדים ובני נוער צעדו היום (שישי) מכיכר הבימה לכיכר רבין בתל אביב כהבעת תמיכה וסולידריות עם מבקשי המקלט האפריקנים החיים בישראל.

האירוע החל בכיכר הבימה, ממנו צעדו הילדים ובידיהם שלטים עם לבבות, והסתיים בכיכר רבין, שם הופיעו להקת "בלקן ביט בוקס" והזמר אביב גפן בהתנדבות.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

ילד בן 4 נפצע אנוש ועוד 9 נפגעו בתאונת דרכים סמוך לים המלח

החשוד שהטריד את משפחתה של הנווטת שנהרגה הסגיר עצמו למשטרה

גשם של זהב: טונות של מתכות יקרות נפלו ממטוס ברוסיה

 צעדת הילדים נגד גירוש מבקשי המקלט בת"א
 

צעדת הילדים נגד גירוש מבקשי המקלט בת"א (יח"צ)

 

כזכור, לאחר שהמדינה הסכימה לדחיית הגירוש בשבועיים, בג״ץ הוציא אתמול (חמישי) צו ארעי נגד מבצע הגירוש, עד להחלטה חדשה. על המדינה להשיב לסוגיות שהועלו בעתירה בעניין ההסכמים המתוקנים שנחתמו עם רואנדה ואוגנדה, וביטחונם של מבקשי המקלט שם, עד ל-26 במארס.

שתי המדינות בכלל מכחישות שנחתמו הסכמים כאלה. יש לציין כי ההחלטה לא מונעת את האפשרות לפתוח בתהליכים מנהליים לקראת הגירוש. הצו הארעי לא יחול על מי שמסכים לעזוב את ישראל מרצונו.

 צעדת הילדים נגד גירוש מבקשי המקלט בתל אביב
 

צעדת הילדים נגד גירוש מבקשי המקלט בתל אביב (יח"צ)

 

כזכור, ביום שישי שעבר השתתפו 500 בני אדם, רובן נשים, בצעדה נגד גירוש מבקשי ומבקשות המקלט. הצעדה התחילה מ"בית אחותי" ברחוב צ'לנוב בדרום העיר, והסתיימה בגן לוינסקי הסמוך, לאחר מסלול היקפי. בסיום הצעדה התקיימה עצרת שבה נאמו מספר נשים. בין הנואמות: ד"ר אסתר עילם, ממייסדות התנועה הפמיניסטית, והלן קידאנה, מנהלת מרכז לנשים אריתריאות בנווה שאנן.

לפני כשבועיים פורסם כי בשל חוסר בידיים עובדות בישראלהממשלה הגדילה את מכסות העובדים הזרים. אך במקום להשתמש במבקשי המקלט האפריקנים שכאן - המדינה מגרשת אותם ומייבאת סינים ופיליפינים.