אנתוני וארן, עדי אבישי, ספורט1

שלט תמיכה בשחקן בית"ר: "וארן – אנחנו אוהבים אותך"

חברי ארגון האוהדים הקיצוני "לה פמיליה" הציבו את השלט במגרש האימונים של הקבוצה, לתמיכה באנתוני וארן, שתועד באקט מיני עם אישה שנראית מעולפת

חברי ארגון האוהדים הקיצוני של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, "לה פמיליה", הציבו הבוקר (שישי) שלט תמיכה בשחקן הקבוצה, אנתוני וארן.

בשלט שהוצב הבוקר נכתב: "אנתוני וארן - אנחנו אוהבים אותך". וארן תועד בסירטון בעל אופי מיני קשה עם אישה הנראית ללא הכרה, לצד עוד שלושה שחקני כדורגל. הסירטון צולם לפני ארבע שנים, כשהגברים מקיפים את הצעירה העירומה לגמרי, ומבצעים בה מעשים מגונים כשהיא לא זזה כלל. 

מקורבי השחקנים שתועדו בסרטון אמרו אתמול לחדשות עשר כי החבורה הכירה את הצעירה שעמה קיימו מגע מיני, וכי הם נפגשו איתה במסיבה שנערכה באותו הערב. עוד טענו כי היא זו שיזמה את ההגעה לדירה, וכי יש בידי השחקנים הוכחה לכך שטרם המקרה שתועד, היא קיימה מגע מיני עמם ביודעין ובהכרה מלאה ואף ידעה שהאירוע מצולם.

בתוך כך, מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים הגיב אמש לפרסום הסרטון. הוא הדגיש כי לא ימהר לנקוט צעדים נגד וארן עד לתוצאות בדיקת המשטרה, ותקף את הגורמים שיצאו נגד הקבוצה על התנהלותה בכל הנוגע לנושא.

"אנו ניזונים ממידע המפורסם בתקשורת וכרגע, משמתסמן שהנושא הועבר לחקירת משטרה, נמתין לתוצאותיה ולא נמהר לקבל כל החלטה לפני כן", נמסר מהמועדון. "מכל מקום, מדובר באירועים שאירעו לכאורה לפני שהשחקן היה בכלל שחקן בית"ר. לכן, תמוה בעינינו מדוע קופצים אותם גורמים על העגלה ומנצלים את האירוע וממהרים לתקוף את המועדון והנהלתו ומייחסים להם עמדות כאלה ואחרות ביחס לאירוע הנטען".

"למותר לציין כי מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים מגנה כל אירוע מכל מין וסוג שהוא שיש בו משום רמז להטרדה מינית, פגיעה במעמד האישה וכיוצא בזה", סיכמו במועדון.

 שלט תמיכה בשחקן וארן

שלט תמיכה בשחקן וארן( גיא בן זיו, one)

 

עוד לפני כן, שרת התרבות והספורט מירי רגב גינתה בחריפות את הסירטון. "נדהמתי והזדעזעתי לשמוע על הסרטון החמור. אין מקום להתנהגות בזויה כזו כלפי נשים. אני מוקיעה את ההתנהגות הזו מכל וכל ומצפה שכל החברה תוקיע התנהגות חמורה שכזו", אמרה. 

אוה מדז'יבוז', יו"ר הרשות למעמד האישה, אמרה כי "הנהלת בית"ר ירושלים וההתאחדות לכדורגל אשמות בהטרדה מינית לא פחות מאנתוני וארן. החלטתן שלא להתערב בנושא ולא להעמידו אפילו לדין משמעתי מקוממת ואני עומדת על כך שמשרד התרבות והספורט יכפה על ההתאחדות ועל הקבוצה לא רק לנקוט בכל אמצעי הענישה העומדים לרשותם, אלא לפעול בצורה אקטיבית על מנת למנוע מקרים כאלה. אלימות מינית היא פשע פלילי וההסכמה שבשתיקה הופכת את ההתאחדות ואת הקבוצה לשותפות לדבר עבירה. בושה וחרפה שככה נראה הספורט בישראל".