גשר שקרס במיאמי שבלפורידה, רויטרס

תיעוד: גשר קרס 5 ימים בלבד לאחר שבנייתו הסתיימה - 6 נהרגו

מעבר להולכי רגל במיאמי, סמוך לאוניברסיטה הבינ"ל בפלורידה, קרס עוד בטרם נחנך. עשרה אנשים נוספים נפצעו. על פי ההערכה, באחד משלבי הבנייה נעשתה טעות שגרמה לאסון

גשר במיאמי, באורך כ-60 מטר ובמשקל 1,000 טון, קרס אמש (חמישי) על כביש ברוחב שבעה נתיבים, בסמוך לאוניברסיטה הבין-לאומית בפלורידה. שישה אנשים נהרגו לאחר שנלכדו מתחת להריסות, עשרה נוספים נפצעו.

בניית הגשר הסתיימה רק חמישה ימים קודם לכן, מה שמעלה את החשד המיידי שהאסון התרחש בעקבות טעות באחד משלבי בניית הגשר, שנבנה בשיטה הנקראת "בניית גשר מואצת". ייתכן אף שהטעות נעשתה בעת תכנון הגשר. המעבר יועד להולכי רגל שבאים לקמפוס, אך קרס בטרם נחנך.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מחאת הסטודנטים: במקום להביא עוד מרצים - מכשילים אותנו בכוונה

דיווח: גז העצבים שהרעיל את המרגל הוטמן במזוודת בתו במוסקבה

לוי: להעמיד את האדם במרכז; פרץ: הייתי מעדיפה שלא תכירו אותי

  גשר שקרס במיאמי שבלפורידה
 

גשר שקרס במיאמי שבלפורידה (רויטרס)

 

"ברור שתהיה חקירה כדי לברר מה בדיוק קרה ולמה זה קרה ואנחנו נטיל את האחריות על מי שצריך אם מישהו עשה משהו לא בסדר", אמר ריק סקוט, מושל פלורידה, "אבל הדבר החשוב ביותר שאנחנו יכולים לעשות כרגע זה להתפלל עבור מי שהגיע להית בחולים, שיחלים הצורה מלאה עלינו להתפלל בעבור המשפחות שאיבדו את יקיריהן".

"שמעתי משהו שנשמע לי כמו בום ממטוס, שהרעיד את הקרקע למטה", סיפר קורט בייקר, סטודנט באוניברסיטה הסמוכה למקום. "היה שם ענן עשן גדול", תיאר סמל אדריאן מסה מהמשטרה המקומית, "אחר כך היה אפשר לראות את הקצה הדרומי של הגשר מוטה קדימה".