אלאן רוברט, ספיידרמן הצרפתי, חדשות עשר

"ספיידרמן הצרפתי": טיפס ללא ציוד עזר על מגדל בן 48 קומות

אלאן רובר הצליח להשלים את האתגר כשברקע תשואות מצד הקהל. "מבחינתי הטיפוס הוא תשוקה ודרך חיים", אמר. אחת הצופות: "לא ייאמן כיצד הוא עובר מקומה לקומה".

הצרפתי אלאן רובר בן ה-55 טיפס אתמול (חמישי) על מגדל בן 48 קומות ללא חבלים או ציוד עזר, כשברקע תשואות מצד הקהל שנעצר כדי לצפות במחזה הנדיר. לני לשנוסט, שעובדת במגדל שעליו טיפס רובר, אמרה: "לא ייאמן כיצד הוא עובר מקומה לקומה". ורוניק, עובדת אחרת במגדל, אמרה: "זאת מהות החיים שלו אז צריך לאפשר לו לעשות את זה".

זו אינה הפעם הראשונה שרובר מצליח לסיים בשלום אתגר כזה. הוא התחיל לעסוק בתחום בשנת 1994, כשברזומה שלו טיפוס על מגדל אייפל ועל המגדל הגבוה בדובאי. הבניין שעליו טיפס רוברט היום נמצא בחלקה המערבי של פריז, בירת צרפת, וגובהו 176 מטרים. רוברט אמר "מבחינתי הטיפוס הוא תשוקה ודרך חיים. התחלתי לעסוק בטיפוס בגיל 11 ובקרוב אהיה בן 56".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

לראשונה בישראל: הומו מוצהר נבחר לראשות עירייה

ירידה במחירי הדירות: הוזלה של 1% - בחודש הרביעי ברציפות

תיק 4000: נתניהו צפוי להיחקר בשבוע הבא בפעם השנייה

אלאן רוברט, ספיידרמן הצרפתי
 

אלאן רובר, ספיידרמן הצרפתי (חדשות עשר)

 

בשנות ה-80 נפצע רובר קשה ונפל לתרדמת. הרופאים אמרו לו שלא יצליח לטפס שוב, אך שנה לאחר מכן, כבר חזר לפעולה. רובר אמר: "אין סיכוי שאפסיק את הטיפוס ביום מן המים אלא אם אחלה במחלה חמורה שלא תאפשר לי לטפס". רובר הוא אמנם גיבור תרבות וההמונים שמחכים לו ברחוב מריעים לו. עם זאת, הפעילות שלו אינה חוקית ובכל פעם שהוא מטפס על מגדל ללא שימוש בעזרים הוא נעצר ע"י המשטרה.