התורם לקמפיין של ח"כ זנדברג: איש עסקים שמכר נשק לאנגולה

חברת הכנסת ממרצ מובילה המאבק במכירת נשק למדינות המפירות זכויות אדם, אך אחד מתורמיה לקראת הבחירות לראשות המפלגה עשה כך את הונו: "אם יתברר כנכון – אחזיר התרומה"

בעוד שבוע בדיוק יתקיימו הבחירות המקדימות לראשות מפלגת מרצ, כשחברת הכנסת תמר זנדברג היא המועמדת המובילה. זנדברג ידועה כמובילת המאבק נגד מכירת נשק למדינות המפרות זכויות אדם, אך כעת מתברר כי אחד מתורמי הקמפיין שלה הוא איש עסקים, שהתעשר ממכירת נשק למלחמת האזרחים באנגולה.

שם התורם הוא איתן סטיבה, מי שגרף יחד עם שני שותפים עשרות מיליוני דולרים מתיווך של עסקאות נשק מהגוש הסובייטי ומישראל לאנגולה, בזמן שזו הייתה במלחמת אזרחים. כחלק מהעסקאות הללו מכר פגזים, מרגמרות ותותחים למשטר שם כדי לדכא את המורדים. על פי המסמכים, הוא ואשתו תרמו 5,000 שקלים לקמפיין.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

ירידה במחירי הדירות: הוזלה של 1% - בחודש הרביעי ברציפות

תיק 4000: נתניהו צפוי להיחקר בשבוע הבא בפעם השנייה

השר לשעבר דוד לוי - חתן פרס ישראל על מפעל חיים בתחום החברה

 תמר זנדברג
 

תמר זנדברג (חדשות עשר)

 

ח"כ זנדברג כבר הגישה כמה הצעות חוק בנושא הזה, ובאחת מההתבטאויות שלה בנושא אמרה: "כאשר יש לנו דיקטטורות רצחניות שאונסות נשים רגע לפני שהם שורפות את הכפרים ומגייסות את הילדים לצבאות, ולראשה של אישה מוצמד רובה עוזי, זה דבר שצריך להטריד את כולנו, וזה קו אדום".

מחברת הכנסת תמר זנדברג נמסר בתגובה: "הנושא לא היה מוכר לי. אני מכירה את בני הזוג סטיבה מפעילותם הפילנתרופית בתחומי הצדק החברתי וזכויות האדם. אבדוק את הנושא ואם הוא נכון – אחזיר את התרומה".

מאורה סטיבה, נמסר כי התרומה היא ממנה: "אני פעילה במרצ שנים". איתן סטיבה בחר שלא להגיב.