ירידה במחירי הדירות: הוזלה של 1% - בחודש הרביעי ברציפות

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה דיווחה על המשך במגמת ההוזלה בשוק הנדל"ן. הקבלנים טוענים: "כחלון השיג את הירידה במחירים באמצעות לוחמה פסיכולוגית"

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה דיווחה הערב (חמישי) על הוזלה בשוק הנדל"ן, זה החודש הרביעי ברציפות, בשיעור שמצטבר ל-1%.

כאשר בודקים את שיעור ההוזלה הכללית בכל הארץ, אנו נמצאים ב-1%- ובפלח הספציפי של תוכנית "מחיר למשתכן" של שר האוצר משה כחלון, המחירים כבר ירדו ביותר מ-2%, אם כי מתחילת השנה אנחנו עדיין בעלייה של כ-1.25%. 

בירושלים ניתן לראות את הירידה החדה ביותר – יותר מ-3%, בצפון גם כן ישנה ירידה של 1.6% ובמרחב שבין גדרה לחדרה, מרכז הארץ, ישנה ירידה של 0.3%.

 גרף ירידת מחירי הדירות
 

גרף ירידת מחירי הדירות(חדשות עשר )

 


בשעות האחרונות מפרסמים קבלנים בארץ הודעות שלפיהם מדובר בסך הכל ב"לוחמה פסיכולוגית" של כחלון שנושאת לדבריהם תוצאות מוגבלת. 

שר האוצר כחלון הגיב לפרסום בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "‏חודש רביעי ברציפות של ירידה במחירי הדירות - שיא של 12 שנים. המשימה טרם הושלמה, ממשיכים בכל הכח".

גם בחודש שעבר פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נתונים על מחירי הדיור, המצביעים על ירידה רצופה – נתון שלא נראה כדוגמתו במשך יותר מעשור וחצי. על פי נתוני הלמ"ס אז, בחודשים נובמבר ודצמבר ירדו מחירי כלל הדירות ב-0.7%, כאשר הירידה במחירי ההדירות החדשות מגיעה על ל-1.4%. כ-25% מהן מגיעות מתוכנית "מחיר למשתכן", שנדמה כי הנתונים מייחסים לו הישג במאבק שהניף על דגלו לפני שנבחר.