תיק 4000: נתניהו צפוי להיחקר בשבוע הבא בפעם השנייה

אם לא יהיה שינוי בעקבות מצבו הבריאותי של נתניהו, הוא עתיד להיחקר בפרשת בזק-וואלה ביום שני או שלישי הקרובים. המשטרה מעוניינת לעמתו עם עדות עד המדינה ניר חפץ

תיק 4000: המשטרה ופרקליטי נתניהו הסכימו כי ביום שני או שלישי הקרוב ייחקר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפעם השנייה. זאת, לאחר שנחקר לראשונה בפרשה לפני כחודש. המשטרה לוחצת כדי שלא יהיה שינוי במועד שנקבע, אולם ראש הממשלה חולה ובעקבות מצבו הבריאותי עוד לא נקבע מועד סופי.

במסגרת החקירה השנייה, המשטרה רוצה לעמת את נתניהו עם חלק מגרסתו של עד המדינה ומקורבו ניר חפץ, שבימים אלו ממשיך למסור את עדותו. מועד החקירה של רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, עוד לא נקבע, וטרם ברור אילו יבחרו לחקור את השניים במקביל כפי שנעשה בפעם קודמת. 

כזכור, בתחילת החודש נחקר נתניהו במשך חמש שעות בתיק 4000, במעונו שבירושלים. במקביל, רעייתו שרה נחקרה גם היא בלהב 433 במשך כחמש שעות. על פי החשד, אלוביץ' העניק לזוג נתניהו סיקור חיובי באתר וואלה שבבעלותו, בתמורה להטבות לחברת בזק שהוא בעל השליטה בה, בשווי מאות מיליוני שקלים.

עוד כתבות בחדשות עשר >> 

נתניהו לקבינט: מעריך בסבירות גבוהה שטראמפ יפרוש מהסכם הגרעין

בריטניה ביקשה מישראל לגנות ההרעלה - בי-ם לא הזכירו את רוסיה

מפקד חדש ללהב 433: תת-ניצב יגאל בן שלום יחליף את רוני ריטמן

 בנימין נתניהו וניר חפץ

בנימין נתניהו וניר חפץ (חדשות עשר)

 

בשבוע שעבר פורסם בחדשות עשר כי בידי המשטרה יש הקלטה שבה נתניהו, רעייתו וחפץ משוחחים ככל הנראה על בזק - וואלה. לא ידוע עדיין מה תוכנה ומה ההשלכות שהיא עשויה להביא עמה, אך בוודאות זו קיימת. בנוסף, במהלך דיון שנערך בשבוע שעבר גם כן, בלשכתו של אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה, אמר בכיר בפרקליטות  כי יש להגיש כתב אישום בגין שוחד נגד רה"מ נתניהו בתיק 4000.

עוד פורסם בשבוע שעבר בחדשות עשר כי במסגרת ההסדר עם ניר חפץ כעד מדינה, הוא מסר למשטרה התכתבויות בינו לבין שרה נתניהו, שיש להן קשר לתיק 4000 ולתיק 1000.