אנתוני וארן, עדי אבישי, ספורט1

מקורבי השחקנים שתועדו: "בידם הוכחה לכך שהצעירה הייתה בהכרה"

לטענת המקורבים, המתועדים, בהם שחקן בית"ר וארן, הכירו את האישה המצולמת בסרטון המיני, ולדבריהם היא אף יזמה את ההגעה לדירה. בית"ר: "המקרה מנוצל כדי לתקוף אותנו"

  • פורסם ב:
  • 15/03/2018 19:34
  • |
  • עודכן ב:
  • 15/03/2018 20:41
  • |
  • כתבים:
  • טל שורר

מקורבי השחקנים שתועדו בסרטון בעל האופי המיני הקשה, בהם שחקן בית"ר ירושלים אנתוני וארן, אמרו הערב (חמישי) לחדשות עשר כי החבורה הכירה את הצעירה שעמה קיימו מגע מיני, וכי הם נפגשו איתה במסיבה שנערכה באותו הערב. עוד הם אומרים כי היא זו שיזמה את ההגעה לדירה, וכי יש בידי השחקנים הוכחה לכך שטרם המקרה שתועד, היא קיימה מגע מיני עמם ביודעין ובהכרה מלאה ואף ידעה שהאירוע מצולם.

בתוך כך, מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים הגיב הערב לפרסום הסרטון. הוא הדגיש כי לא ימהר לנקוט צעדים נגד וארן עד לתוצאות בדיקת המשטרה, ותקף את הגורמים שיצאו נגד הקבוצה על התנהלותה בכל הנוגע לנושא.

"אנו ניזונים ממידע המפורסם בתקשורת וכרגע, משמתסמן שהנושא הועבר לחקירת משטרה, נמתין לתוצאותיה ולא נמהר לקבל כל החלטה לפני כן", נמסר מהמועדון. "מכל מקום, מדובר באירועים שאירעו לכאורה לפני שהשחקן היה בכלל שחקן בית"ר. לכן, תמוה בעינינו מדוע קופצים אותם גורמים על העגלה ומנצלים את האירוע וממהרים לתקוף את המועדון והנהלתו ומייחסים להם עמדות כאלה ואחרות ביחס לאירוע הנטען".

"למותר לציין כי מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים מגנה כל אירוע מכל מין וסוג שהוא שיש בו משום רמז להטרדה מינית, פגיעה במעמד האישה וכיוצא בזה", סיכמו במועדון.

 אנתוני וארן
 

אנתוני וארן (עדי אבישי, ספורט1)

 

בסרטון ניתן לראות קבוצת גברים, בהם וארן, ושני שחקנים מהליגות החובבניות, כשהם מקיפים צעירה עירומה שאינה זזה ומבצעים בה מעשים מיניים. בשלב זה, במשטרה במשטרה בודקים אם בוצעו בסרטונים עבירה פלילית.

מוקדם יותר היום אמרה שרת התרבות והספורט מירי רגב כי נדהמתי והזדעזעתי לשמוע על הסרטון החמור. אין מקום להתנהגות בזויה כזו כלפי נשים. אני מוקיעה את ההתנהגות הזו מכל וכל ומצפה שכל החברה תוקיע התנהגות חמורה שכזו". דובר בית"ר ירושלים אושרי דודאי אמר במהלך מסיבת עיתונאים כי "לא צפינו בסרטון ואין לנו מה להתעסק בסרטון כזה או אחר. אנחנו מתעסקים בהכנות לקראת המפגש מול מכבי נתניה". מאמן בית"ר י-ם בני בן זקן הוסיף כי "וארן ישחק במשחק הקרוב".

אוה מדז'יבוז', יו"ר הרשות למעמד האישה, מסרה בתגובה להחלטת ההתאחדות כי "הנהלת בית"ר ירושלים וההתאחדות לכדורגל אשמות בהטרדה מינית לא פחות מאנתוני וארן. החלטתן שלא להתערב בנושא ולא להעמידו אפילו לדין משמעתי מקוממת ואני עומדת על כך שמשרד התרבות והספורט יכפה על ההתאחדות ועל הקבוצה לא רק לנקוט בכל אמצעי הענישה העומדים לרשותם, אלא לפעול בצורה אקטיבית על מנת למנוע מקרים כאלה. אלימות מינית היא פשע פלילי וההסכמה שבשתיקה הופכת את ההתאחדות ואת הקבוצה לשותפות לדבר עבירה. בושה וחרפה שככה נראה הספורט בישראל".