כיתה ריקה, חדשות עשר

לאחר שעבר התקציב: משרד החינוך יקצץ מתוכניות לתלמידים מוחלשים

חרף העובדה שהמשרד קיבל תוספת משמועתית לתקציבו, הוא הכריז כי תוכניות רבות לשיפור הישגים - יבוטלו. משרד החינוך: "הכספים ישמשו לצמצום פערים"

במסגרת התקציב של משרד החינוך שעבר אמש (רביעי), מערכת החינוך תקבל תוספת של 2.5 מיליון שקלים. למרות זאת, לאחר העברת התקציב הוחלט כי משרד החינוך יקצץ בשורה של תוכניות לתלמידים מוחלשים.

במסמך שהמשרד הוציא אתמול בנוגע לתקצוב תוכניות בבתי הספר, הוחלט שבבתי הספר היסודיים תבוטל התוכנית לשיפור הישגים ולחינוך אישי שנועדה לתמוך ולקדם תלמידים מוחלשים. כמו כן, התכנית לפיצול כיתות א'-ב' שפורסמה בשנתיים האחרונות, תבוטל בשנה הבאה באופן מלא. במסגרת אותה התוכנית, הוקצו כעשר שעות רוחב לשיעורי מקצועות הליבה, שבהם הכיתה התחלקה לשניים ולכל חלק הוקצה מורה. בנוסף לכך שעות התמריץ לתלמידי כיתות ג' יופחתו ב-50%. 

בחטיבות הביניים סל הטיפוח יבוטל, וכמו בבתי הספר היסודיים, התוכנית לשיפור הישגים ולחינוך אישי תבוטל גם היא. בנוסף לכך, התמריצים שניתנו עד כה לכיתות בעלות מספר גדול של תלמידים יופחתו בחצי.

לעוד כתבות בחדשות עשר >> 

המעצמות הכריזו: הרעלת המרגל - מתקפה על ריבונות בריטניה

משרד הביטחון: מקווים להסדיר בקרוב את גיוס האוכלוסייה החרדית

נאור ציון מגיב לתיעוד התקרית: במצלמות לא ראו את תחילת העימות

משינון להעמקה: הספרים בבגרות בהיסטוריה - על השולחן

תלמידים בבית ספר(חדשות עשר)

 

ממשרד החינוך נמסר כתגובה: "אין כל קיצוץ בתקציבי מערכת החינוך, ההפך, מערכת החינוך תקבל תוספת". לדבריהם, "המסמך המדובר נוגע לאיגום תקציבים שמבצע המשרד לצורך יישום תקצוב דיפרנציאלי, כלומר לצורך צמצום פערים בחברה הישראלית".

פז כהן, יו"ר פורום ועדי ההורים היישוביים, מסר בתגובה: "קשה לנו להאמין שמשרד החינוך ייתן יד לקיצוצים כה משמעותיים. בזכות החשיפה של ערוץ עשר, אנחנו לומדים את הנתונים. לא רק שלא ניתן לזה יד, נפעיל את כל האמצעים שברשותנו לשינוי הגזרות".