אנתוני וארן, עדי אבישי, ספורט1

אנתוני וארן הוא הכדורגלן מהסרטונים המיניים: "מתבייש בעצמי"

הכדורגלן התייחס להפצת הסרטונים, בהם תועד משתתף באקט מיני קשה. חברתו לחדשות עשר: "נעבור את זה ביחד". בית"ר י-ם: "מגנים כל אירוע שיש בו רמז להטרדה מינית"

אנתוני וארן הוא הכדורגלן מליגת העל שתועד בסרטונים מיניים שהופצו אתמול. לפי YNET, וארן אמר היום (חמישי) באימון לשחקנים כי "אני מתבייש בעצמי". במשטרה בודקים אם בוצעו בסרטונים עבירה פלילית. 

בתוך כך, חברתו של הכדורגלן, דניאל טלקר, התייחסה בשיחה עם חדשות עשר למה שארע ולמערכת היחסים שלה עם אותו כדורגלן. החברה הכחישה במהלך השיחה כי השניים נפרדו. "לא עזבתי אותו ולא ניתקנו קשר", אומרת. עוד הוסיפה כי "אנחנו נעבור זה ביחד".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

רוסיה: בריטניה לא משתפת איתנו פעולה, גם אנחנו נגרש דיפלומטים

מפקד חדש ללהב 433: תת-ניצב יגאל בן שלום יחליף את רוני ריטמן

משרד הביטחון: מקווים להסדיר בקרוב את גיוס האוכלוסייה החרדית

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה גם היא לסרטון ואמרה כי "נדהמתי והזדעזעתי לשמוע על הסרטון החמור. אין מקום להתנהגות בזויה כזו כלפי נשים. אני מוקיעה את ההתנהגות הזו מכל וכל ומצפה שכל החברה תוקיע התנהגות חמורה שכזו".

בסרטון בעל אופי מיני קשה, שצולם לפני כארבע שנים והתפרסם אתמול, ניתן לראות קבוצת גברים, בהם וארן, ושני שחקנים מהליגות החובבניות, כשהם מקיפים צעירה עירומה שאינה זזה ומבצעים בה מעשים מיניים.

דובר בית"ר ירושלים אושרי דודאי אמר במהלך מסיבת עיתונאים כי "לא צפינו בסרטון ואין לנו מה להתעסק בסרטון כזה או אחר. אנחנו מתעסקים בהכנות לקראת המפגש מול מכבי נתניה". מאמן בית"ר י-ם בני בן זקן הוסיף כי "וארן ישחק במשחק הקרוב".

שלט תמיכה בשחקן וארן
 

שלט תמיכה בשחקן וארן( גיא בן זיו, one)

 

ממועדון הכדורגל בית"ר ירושלים נמסר בתגובה: "אנו ניזונים ממידע המפורסם בתקשורת וכרגע, משמסתמן שהנושא הועבר לחקירת משטרה נמתין לתוצאותיה ולא נמהר לקבל כל החלטה לפני כן. מכל מקום, מדובר באירועים שאירעו לכאורה לפני שהשחקן היה בכלל שחקן בית"ר. לכן, תמוה בעינינו מדוע קופצים אותם גורמים על העגלה ומנצלים את האירוע וממהרים לתקוף את המועדון והנהלתו, ומייחסים להם עמדות כאלה ואחרות ביחס לאירוע הנטען. למותר לציין כי מועדון הכדורגל בית״ר ירושלים מגנה כל אירוע מכל מין וסוג שהוא שיש בו משום רמז להטרדה מינית, פגיעה במעמד האישה וכיו״ב".

בהתאחדות לכדורגל מסרו בתגובה כי "אנחנו מגנים בכל תוקף את ההתנהגות המיוחסת לשחקן ליגת העל כפי שהיא עולה מהסרטון. אנו מצפים משחקני כדורגל, ומכל אדם, לשמור על דרך ארץ ועל כבוד הדדי. לאחר בחינה משפטית הוחלט כי אין בדברים כדי לאפשר העמדה לדין משמעתי במוסדות ההתאחדות".

אוה מדז'יבוז', יו"ר הרשות למעמד האישה, מסרה בתגובה להחלטת ההתאחדות כי "הנהלת בית"ר ירושלים וההתאחדות לכדורגל אשמות בהטרדה מינית לא פחות מאנתוני וארן. החלטתן שלא להתערב בנושא ולא להעמידו אפילו לדין משמעתי מקוממת ואני עומדת על כך שמשרד התרבות והספורט יכפה על ההתאחדות ועל הקבוצה לא רק לנקוט בכל אמצעי הענישה העומדים לרשותם, אלא לפעול בצורה אקטיבית על מנת למנוע מקרים כאלה. אלימות מינית היא פשע פלילי וההסכמה שבשתיקה הופכת את ההתאחדות ואת הקבוצה לשותפות לדבר עבירה. בושה וחרפה שככה נראה הספורט בישראל".